2018 m. gruodžio 15 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Ar mes verti sveikatą stiprinančios mokyklos vardo?Spausdinimo versija

Vertinimas ir įsivertinimas šiandieninėje pedagogikoje – madingos sąvokos. Norint save ir mokyklą sveikatingumo klausimu įvertinti adekvačiai, verta prisiminti L. Tolstojaus savęs vertinimo taisyklę: ,,Žmogus panašus į trupmeną, jos skaitiklyje tai, koks jis yra, o vardiklyje tai, ką jis apie save galvoja.

Kuo didesnis vardiklis, tuo mažesnė trupmena.“ Pasidaliname savo veiklos patirtimi, o įvertinimą paliekame skaitytojams. Akmenės rajono Ventos gimnazija pripažinta sveikatą stiprinanti mokykla jau nuo 2010 m. Tai mus paskatina imtis iniciatyvos, siekti, kad mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai gyventų aktyvesnį fizinį gyvenimą, būtų sveikesni, darbingesni, gražesni ir geresnės nuotaikos, judėdami  prailgintų  savo gyvenimą.Kas  pasikeitė mūsų gimnazijoje per aštuonerius metus? Kuo mes didžiuojamės?

Pirmiausia - tai materialiniai ir žmogiškieji ištekliai, pakankamai gera sveikatinimo(si) bazė: šiuolaikiškas stadionas, relaksacijos bei treniruoklių patalpos mokykloje, gamtinės sąlygos - Ventos upė bei Ventos pušynas. Kūno kultūros mokytojai metodininkai, turintys savo ,,veidą“, tai yra tikslinę profesijos kryptį: Vytautas Šiurkus, ,,sergantis turizmu ir kalnų liga“ ir tuo užkrečiantis mokinius, bei Veronika Poškienė, pasirinkusi gydomosios kūno kultūros kryptį, padeda spręsti laikysenos, stuburo ir judėjimo aparato problemas. Be to, įgyvendinant sveikatingumo programą 2015 – 2020 m. daug veiklų atlieka klasių vadovai ir dalykų mokytojai.

Antra - tai situacijos analizė, sveikatingumo situacijos aiškinimasis. Mums rūpi ir sveika mityba, ir fizinis aktyvumas, ir miegas. 2018 m. vykdėme anketinę apklausą, išsiaiškinome šiandieninę situaciją. 54% mokinių miega 8 valandas ir ilgiau, 52% mokinių  daro pertraukėles, ruošdami pamokas, 50 % respondentų lanko sporto būrelius arba treniruotes, 77 % mankštinasi ne pamokų metu nors kartą savaitėje.  Šie mūsų gimnazijos įsivertinimo rodikliai nuteikia optimistiškai.

Trečia – įvairiapusės sportinės, sveikatingumo veiklos. Visada (organizuojama kas antri metai) dalyvaujame ,,Sveikuolių sveikuoliai“   konkurse. Kiekvieną kartą paruošiame po dvi komandas. Pradinių klasių komanda  laimėjo I vietą rajone. Vyresniesiems I-IV klasių mokiniams pasisekė dar labiau, laimėta II vieta zonoje. Tarp konkurse dalyvavusių trylikos Šiaulių apskrities komandų tapome antri. Antrą kartą važiuojame į respublikinį turą  Trakuose,  Trasalyje.

Akmenės rajono Ventos gimnazija jau treji metai vykdo visuomenės sveikatos programų projektą ,,Judėjimas - sveikata“ . Sveikatos programų konkursuose dalyvaujame geras dešimtmetis. Laimime lėšų, todėl galime organizuoti bei skatinti sveikatingumą lemiančias veiklas. Vykdydami šių metų projektą ,,Judėjimas - sveikata“ organizavome keturis masinius sveikatingumo renginius: ,,Vandens dieną“, ,,Pasaulinę sveikatos dieną“, ,,Ventos bendruomenės vaikų gynimo  dieną“, ,,Ventos bendruomenės vasaros sporto šventę“. Visi gimnazijos mokiniai dalyvavo organizacijos ,,Gelbėkit vaikus“  4-ajame Solidarumo bėgime. Fizinio aktyvumo stokos problemos  sprendžiamos, pradedant pačiais mažiausiais - pradinių klasių mokiniais. Sveikatingumo programos darbinės grupės  organizavo ,,Sveikatiados maratoną 2017“, ,,Linksmųjų estafečių“ varžytuves. Šiaulių Jovaro progimnazijoje vyko respublikinė konferencija ,,Ar žinai?“, kurioje pranešimą ,,Augu sveikas ir saugus“ skaitė 3-osios klasės mokiniai. Pradinukai vyko į edukacinę išvyką` ,,Vaistai iš gamtos“. Sveikatinimosi veiklas vykdome kartu su lopšelio – darželio ,,Berželis“ auklėtiniais, Akmenės rajono Ventos seniūnijos sveikuolių draugijos ,,Būkim sveiki“, klubo ,,Liga“, nevyriausybinių organizacijų ,,Nestabdyk“ bei ,,Amazonės“ nariais.

Apie sveikatinimosi veiklas pasidžiaugiame Ventos gimnazijos svetainėje, Akmenės rajono savivaldybės svetainėje bei Akmenės rajono laikraštyje „Vienybė“. Ir vis dėlto, kuo mūsų gimnazija išsiskiria iš kitų mokyklų?

Pirmiausia tuo, kad mes ne tik įvardijame problemą, nedejuojame apie blogėjančią sveikatingumo situaciją Lietuvoje, bet bandome ją spręsti, siekiame būti aktyvesni, sveikesni.

 Antra, Lietuvoje ir Akmenės rajone siaučiant gripo epidemijai, mūsų mokykla išvengė karantino. Tikime, kad tai ne vien atsitiktinumas.

Baigiu gimnazijoje vykusio išorinio audito vertinimo išvadomis: ,,Gimnazijoje veikia septyni sporto ir sveikatingumo būreliai. Nustatyta, kad ypač kryptinga ir veiksminga yra turizmo būrelio veikla. Išskirtiniai yra gydomojo sporto užsiėmimai „Noriu judėti“, kuriuose buriasi stuburo problemų turintys mokiniai. Šį užsiėmimą veda kūno kultūros mokytoja, tikslingai bendradarbiaujanti su gydytojais reabilitologais. Visa tai leidžia daryti išvadą, kad savitų bruožų turintis neformalusis vaikų švietimas yra vienas stipriųjų gimnazijos veiklos aspektų“.

Ventos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, sveikatingumo programos koordinatorė Vilija Rumbinienė

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018