2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Ieškota sprendimų, kaip pabaigti remontuoti ligoninęSpausdinimo versija

Surengtas Savivaldybės, Savivaldybės administracijos ir rajono viešųjų medicinos įstaigų vadovų bei atstovų pasitarimas, kaip kuo greičiau pabaigti Naujosios Akmenės ligoninės remontą ir į atnaujintas patalpas perkelti Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Naujosios Akmenės polikliniką ir Psichikos sveikatos centrą, Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centrą.

Naujosios Akmenės ligoninė remontuojama nuo 2010 metų, tačiau darbai vis stringa dėl lėšų trūkumo. Pagal vykdomą renovacijos projektą, kurio vertė daugiau kaip 2,7 milijono eurų, ligoninės pastatas turėjo būti atnaujintas iš valstybės, Savivaldybės biudžetų ir Europos Sąjungos fondų lėšų. Liūto dalis šioje sumoje buvo numatyta Valstybės investicijų programai – per 2,16 milijono eurų, Savivaldybė turėjo prisidėti daugiau kaip 368 tūkstančių, Europos Sąjunga – daugiau kaip 206 tūkstančių eurų. Tačiau ligoninės renovacija sustojo, nes negaunama Valstybės investicijų programos planuotosios lėšų dalies.

Savivaldybė dėl to daug kartų kreipėsi į įvairias instancijas, tačiau teigiamo rezultato nepasiekta. Pasak Savivaldybės mero Vitalijaus Mitrofanovo, pagalbos prašyta tuomečio Seimo nario Sauliaus Bucevičiaus, dabartinio Seimo nario, Biudžeto ir finansų komiteto nario Valiaus Ąžuolo, Premjero Sauliaus Skvernelio, Finansų, Sveikatos apsaugos ministerijose...  Siekta Naujosios Akmenės ligoninę sutvarkyti pavyzdingai: į vieną renovuotą pastatą vienoje vietoje sutelkti visas pagrindines rajono medicinos paslaugas.

Deja, ir šiame pasitarime susirinkusieji informuoti, jog vėl gautas Sveikatos apsaugos ministerijos raštas: Savivaldybė turinti pakartotinai pateikti dokumentus, tada bus sprendžiama, ar finansuoti Naujosios Akmenės ligoninės remontą 2020 – 2022 metų laikotarpyje.

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės direktorius Tomas Skučas patikino, jog pastato penktojo aukšto remontas neseniai pabaigtas, į jį jau perkeltas Palaikomojo gydymo ir vidaus ligų skyrius. Būtų pasistengta atlaisvinti ir pirmojo ligoninės aukšto kabinetus, kad statybininkai persikeltų į jį darbuotis, tačiau iš kur gauti lėšų šio ir antrojo aukšto remontui? Pirmojo aukšto skubiai reikia VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui ir VšĮ  Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centrui – šios dabar atskirai įsikūrusios įstaigos persikraustytų po ligoninės stogu.  

Išklausęs diskusijų Savivaldybės meras V. Mitrofanovas reziumavo, jog teoriškai įmanoma dar kartą bandyti kuo greičiau gauti valstybės lėšų ligoninės remontui pabaigti arba svarbiausius remonto darbus tęsti kukliomis savo lėšomis.

Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė numatė kito pasitarimo datą, o iki jos medicinos įstaigų vadovų paprašyta sudaryti smulkų planą, kiek laiko ir lėšų prireiktų būtiniausiems remonto, persikėlimo darbams, nusprendus tęsti ligoninės rekonstrukciją vien savo jėgomis.

 

Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė 

Autorės nuotrauka

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019