2017 m. kovo 23 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Mes visi – LietuvojSpausdinimo versija

Gražiai ir prasmingai nacionalinę šventę – Kovo 11 – ąją paminėjo kruopiškiai.

Susirinkusius į renginį pasveikino mokyklos direktorė A. Lipkinienė. Ji palinkėjo visiems šventinės nuotaikos, vienybės, susitelkimo, įkvėpimo ateities sumanymams ir sėkmės prasminguose darbuose.

Muzikinėje – literatūrinėje kompozicijoje Lietuvos valstybei svarbius įvykius priminė Kruopių bibliotekos – filialo suaugusiųjų skaitytojų būrelio „Kruopelė“ narės: S. Dimavičienė, L. Povilaitytė, G. Blinkinienė, E. Eimutienė, R. Urmonienė. Beveik šimtmetį menanti Nepriklausomos Lietuvos istorija glaudžiai siejasi su kruopiškių gyvenimu.

Ilgametės lituanistės pedagogės S. Ramonaitės scenarijuje persipynė istorinė medžiaga, literatūrinis žodis ir pačios mokytojos kurti posmai. Šalia iškiliausių asmenybių buvo paminėtos ir Kruopių gyventojų pavardės. Meninę kompoziciją gražiai papuošė D. Kachabrišvili ir R. Lalienės dueto atliekamos dainos A. Baranausko, Just. Marcinkevičiaus ir kt. lietuvių poetų žodžiais. Mintis šitaip pateikti istoriją mokytojai S. Ramonaitei kilo dar prieš Vasario 16 – osios minėjimą. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventėje parodytas papildytas programos variantas.

Domėtis savo šalimi, kultūra, ugdyti tautinio orumo jausmą skatino lietuvių kalbos vyresn. mokytojos A. Gedžienės organizuota viktorina moksleiviams „Ką žinai apie Lietuvą?“. Keturių klasių (7-10 kl.) moksleivių komandos atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos istoriją, tautos papročius, žymias šalies vietoves, reikšmingiausius įvykius. Į kūrybiškumo ir žinių patikrinimo viktoriną įsijungė ir suaugusieji. 9 ir 10 klasių komandos pasipildė mokinių tėvelių atstovais.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga eilėraštukus skaitė antrokai. Trečios ir ketvirtos klasės mokinukai Lietuvai paskyrė savo kūrybos eiles.

Apie Tėvynę ir lietuvišką Trispalvę išdidžiai deklamavo ir dainavo ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai (vadovės L. Povilaitytė ir R. Paulauskienė).

Tautiniais rūbais apsirengusios jaunosios dainininkės (vadovas A. Lakačiauskas) šventę nuspalvino atliekamais melodingais kūriniais.

Liuda Povilaitytė, Rima Urmonienė

Nuotraukos autorė Rima Urmonienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Kas mėnesį nustatytu laiku, pvz., pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. posėdžių salėje, meras organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus.
Dažniau organizuoti susitikimus su Savivaldybės atitinkamų sričių specialistais, įstaigų vadovais atsakant į gyventojams rūpimus klausimus.
Balsavo: 19 žmonių