2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Netradicinė sveikatingumo diena Ventos gimnazijojeSpausdinimo versija

„Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių.“ (Artūras Šopenhaueris)

Balandžio 9 d. plačiai išsiskleidė „Sveikatos sparnai“ Ventos gimnazijoje. Tokiu skambiu pavadinimu pavadinta netradicinė ugdymo diena.  Ventos gimnazija jau 10 metų dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų veikloje ir sveikatingumo dienos tapo jau tradicinės.

Šios dienos tikslas – stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bei miesto bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos bei visuomenės pastangomis kurti integruotą, visa apimančią sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką.

Ruoštis sveikatingumo dienai gimnazijoje buvo suburtas organizacinis komitetas, kuriam vadovavo kūno kultūros mokytojai V. Poškienė ir V. Šiurkus. Visa gimnazijos bendruomenė įsijungė į paruošiamuosius darbus: mokytojai, klasių vadovai, bibliotekininkė, sveikatos priežiūros specialistai, mokinių aktyvas, techninis personalas. Tam, kad tą dieną organizuojamos veiklos praeitų sklandžiai, reikėjo viso kolektyvo darnaus darbo, geranoriškumo.

Gimazijos direktorė D. Gricienė pradėjo renginį, tardama sveikinimo žodį. Nors oras tą dieną  nelepino, tačiau sveikatingumo sparnai skleidėsi su rytmetine mankšta ir šeštokų ritminiu šokiu gimnazijos kieme skambant „Šventinio bankucheno“ repo muzikai.

Džiugu, kad sveikatingumo idėjai buvo neabejingi ir tėveliai, kurie įsijungė į įvairias veiklas. Sveikatingumo veiklos buvo organizuojamos ,,stotelių“ principu. Kiekvienas iš anksto užsiregistravęs galėjo rinktis veiklas stotelėse: jogos, „kengūros batų“, nugaros raumenų stiprinimo, turizmo technikos, pirmosios pagalbos teikimo, kur mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą su manekenu, šiaurietiško ėjimo su lazdomis, tritaškių metimo, orientacinių varžybų, ketureilių apie sveikatą kūrimo, protų mūšio apie sveikatą. Paskui dalyviai stotelėse keitėsi, visi turėjo galimybę išbandyti įvairias sporto šakas ir kitas veiklas.

Gimnazija šurmuliavo, liejosi geros emocijos, patirta naujų veiklų, kurių prasmingumas, apčiuopiama nauda suteikė šiai dienai naujų spalvų, paskatino ateityje ne vienam rinktis ,,sportą vietoj torto“, kaip skambėjo renginio baigiamojoje dainoje. Visi dalyviai galėjo vaišintis sveikatos obuoliais, kurių pintinės pūpsojo gimnazijos fojė.

                      Baigiantis renginiui visi dalyviai buvo pakviesti į valgyklą paskanauti sveikuoliškos košės. Ačiū mūsų išradingoms virėjoms Romai ir Silvai.

Netradicinės dienos renginiai baigėsi apdovanojimais, padėkos raštais, kuriuos įteikė gimnazijos direktorė, bei skambia Eidmantės Lileikytės ir šeštokų atliekama daina.

Kokia veikla žmogaus gyvenimą daro prasmingą?  Va, tokia, kokia buvo mūsų gimnazijoje!

                                                         Ventos gimnazijos mokytoja metodininkė

                                                             Janina Lakačauskienė


Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019