2018 m. vasario 19 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Papilės ateitininkų savaitgalis Spausdinimo versija

Papilės Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo kuopos ateitininkai jau penktą kartą su malonumu atsiliepia į Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro kvietimą dalyvauti Lietuvos Jaunimo susitikimų dienoje, todėl ir šis šeštadienis nebuvo išimtis, kai pilnas mokyklinukas papilėniškių vyko į Kauną, Jaunimo susitikimų dienos „Srovės nešami“ renginį, vykusį KTU Studentų miestelyje, Statybos ir architektūros fakulteto patalpose.

Nuotaikingas grupės „Chebra“ pasirodymas išjudino šalies jaunimą, kurio susirinko netoli tūkstančio. Brolis Paulius Vaineikis OFM sukaitusią nuo masinio repavimo auditoriją  savo giliais teiginiais, asmeniniu liudijimu  nepastebimai privertė įsiklausyti į paskaitos „Srovės nešami“ mintis ir į save pačius. O „Chebros“ muzikantai, vėl pakeldami nuo kėdžių ir grindų jaunimą, kvietė šlovinti Viešpatį  populiarių muzikinių kūrinių žodžiais ir garsais. Antrai paskaitai šaunūs renginio vedėjai išradingai pakvietė baikerį, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekaną Beną Ulevičių, kuris priminė jaunimui tautiškumo pareigą - „Su gimtadieniu, Lietuva!“. Kauno jaunuolis Mykolas pasidalino su daugiašimtine bendraamžių minia savo tikėjimo, pasitikėjimo ir įtikėjimo Viešpačiu liudijimais. Vaikinuko istorija, nuoširdumas ir paprastumas papirko, sugraudino, privertė susimąstyti ne vieną dalyvį. Po draugiškų pietų atskirose patalpose vyko teminiai susitikimai. Pasirinkimas buvo pats įvairiausias ir pagal amžių, ir pagal pomėgius, intelektą, pomėgius, netgi lytį: kunigas Vincentas Lizdenis kvietė į pokalbį  „Kaip šaukia - taip atsiliepk“, antropologas Saulius Matulevičius su vyresniais gvildeno „Lytiniai santykiai: pradėti(?) neverta(?) plaukti(?)“, doc. Dr. Vincentas Vobolevičius siūlė pamąstyti “Kiek kainuoja laisvė?“. Dauguma papilėniškių pasirinko Vydūno Trapinsko susitikimą „Karjeros laiptai: kaip pradėti lipti šiandien?“ bei susitikimą, skirtą tik merginoms, „Atvaizdas veidrodyje: ar aš tik tai?“ . Nuo 15 val. vyko antrieji pasirinkti teminiai susitikimai, kur buvo galima rinktis bendravimą su žinomu egzorcistu kun. Arnoldu Valkausku „Ar verta bijoti mirties?“, su Laurynu Jacevičiumi „Netiki? Netikiu. O ar bandei?“ ir kt. Papilės ateitininkai antrame užsiėmime sėdėjo KTU auditorijose, kur Kristina Lasienė gvildeno temą „Kada suklumpa lyderiai“, o Ieva ir Ignas Šiugždiniai kalbėjo apie romantinę draugystę“ Kaip toli yra per toli?“. Kuopos narys Mantas, dabartinis KTU studentas, nuo 14 iki 16 val. pasirinko protmūšio lauką, iš kur išėjo nugalėtoju. Aktyviųjų programų metu jaunimas galėjo dalyvauti sporto  ar orientacinėse varžybose. Išsikrovęs po teminių susitikimų jaunimas rinkosi Adoracijai, bendroms giesmėms, o 17 val. – Šv. Mišių aukai, kurias kartu su kitais šalies kunigais, vyskupais, arkivyskupais aukojo Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ. Prieš valandą repavusi, lingavusi minia neatpažįstamai paniro į tylią maldą, nuoširdžią išpažintį, pokalbį su Viešpačiu ir savimi. Vakarinės programos metu šalies jaunimui pirtį užkūrė nepakartojami „Kūjeliai“, iki prakaito įkaitinę renginio dalyvius.

Ar reikia tokių renginių jaunimui? Keletas minčių ( be beletristikos) apie šią dieną iš dalyvių lūpų. Devintokas vaikinas rašo: „Diena buvo ypatinga. Susitikimo dėka supratau, jog esu ne vienas. Pasakotojai privertė susimąstyti, kokie mes esame unikalūs ir su Dievo pagalba galime būti kokie tik norime. Pirmą kartą teko dalyvauti tokiose Šv. Mišiose, pajusti tokią harmoniją, meilę ir dėkingumą Dievui....“. Kuopos narė atsiliepime parašė: „Jaunimo susitikimų dienoje pamačiau kiek kitokį jaunimą nei įprastai – gerą, tikintį, be agresijos, patyčių- tokį šviesų, savą, turintį pagarbų požiūrį į Dievą, su kitokiais, kilniais tikslais ir kitokiu mąstymu apie tikėjimą. Paskaitose supratau daug dalykų, apie kuriuos niekada nepagalvodavau, tai privertė daug ką apmąstyti. Šv. Mišios taip pat buvo kitokios, nei tenka dalyvauti įprastai, aplink pajutau sklindančią meilę Dievui, šalia esančiam, atradau save kitokią...“  Visi liko patenkinti teminiais susitikimais, padėjusiais jaunimui save pažinti ir praturtinti, susirasti sėkmės formulę. Pertraukų metu visuose fakulteto aukštuose studentai demonstravo įdomias chemines gudrybes, veikė organizacijų mugė – visur alsavo krikščioniška jaunystė.

Tie patys Papilės ateitininkai, grįžę naktį iš Kauno, sekmadienio rytą jau sveikinosi Papilės šv. Juozapo bažnyčioje, aktyviai dalyvavo Šv. Mišiose: skaitė Dievo žodį, visuotinę maldą, linkėjo susirinkusiems Viešpaties Ramybės, dėkojo Visagaliui už vakarykštę dieną. O po Šv. Mišių kuopos nariai surengė piešėjų, kurių darbais nuo pat Advento buvo pasipuošusi Papilės šventovė, apdovanojimą. Klebonas Jonas Jucys savo nominaciją įteikė 6b klasės mokinei Melenai Kuokštytei, o gimnazijos skyriaus vadovė Kristina Dorofėjienė išsirinko 6a klasės mokinio Eimanto Šalavėjaus darbelį. Gėlininkų būrelio vadovė Angelė Buinienė apdovanojo Lidiją Puščiūtę, Viktoriją Liaukšaitę, Adrianą Badinaitę. Miestelio šviesuolė, fotografijos meno puoselėtoja Ona Fokienė išsirinko Gerdos Butnoriūtės ir Aurelijos Janavičiūtės darbus. Gimnazijos dailės mokytojų, atlikusių didžiausią šio renginio darbą, Dalios Sakalauskienės ir Vytenio Rimkaus nuomone apdovanojimų verti Neidos Kondrašovos, Monikos Anužytės, Nojaus Danilevičiaus, Paulos Andriuškaitės, Gabrielės Garalytės, Austėjos Nociūtės piešiniai.

Šaltoje Papilės šv. Juozapo bažnyčioje tą valandą žydėjo gėlių žiedai, rankose puikavosi dovanos, skambėjo parapijiečių plojimai, seko  pilna saldumynų pintinė, o visų dalyvavusių širdys tik pilnėjo bendru džiaugsmu, bendra malda, bendra meile. Nebeliko ant senų sienų spalvingų piešinių, bet jų vietoje netrukus ateitininkai pakabins naujus, vaizduojančius Kristaus kančią, Verbas, Viešpaties Prisikėlimą, brangiausią turtą - šeimą, mamą... Taip ir sukasi Papilės  Simono Daukanto gimnazijos šv. Aloyzo ateitininkų kuopos veiklos ratas, gerų žmonių pastiprinamas,...taip ir veja darbas darbą, dalindamas aplinkiniams grožį, viltį, meilę, šviesdamas ir šildydamas, praturtindamas ir  mokantis pažinti kitus bei save.

Genovaitė Pundziuvienė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja, šv. Aloyzo ateitininkų kuopos globėja

G. Pundziuvienės nuotraukoje piešėjų apdovanojimas Papilės šv. Juozapo bažnyčioje

 

Informaciją pateikė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018