Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Gintarinė jūrmylė 2018Spausdinimo versija

Spalio 13 d. Akmenės rajono sporto centro lengvosios atletikos auklėtiniai ir sporto klubo „Balansas“ narė dalyvavo tarptautinėse bėgimo varžybose „Gintarinė jūrmylė 2018“.

Renginio sumanytojų nuomone, jūrmylių bėgimui yra vienintelė tam tinkanti vieta – tai nuostabioji Smiltynė. Bėgimo dalyviai pajunta jūros ir uosto dvasią jau keldamiesi keltu per marias. Startas ir finišas – Sporto sveikatingumo bazėje. Prie kelto, šalia trasos, stovi nugalėtojus įamžinantis akmuo. Trijų jūrmylių ratas ~5,55km (vyrai įveikia du ratus ~11,11km) yra nekintantis ir ateityje nebus keičiamas, todėl 3 ir 6 jūrmylių nuotoliuose fiksuojami rekordai. Trasa prasideda Sporto ir sveikatingumo bazėje, driekiasi pamariu, toliau vingiuoja mišku ir priekopio asfaltuotu keliu palei jūros bangų mūšą. Trasos danga: 60% – asfaltas, 35% miško danga, 5% – pajūrio smėlis. Trasos reljefas kalvotas.

Vaikai – gimę 2009 m. ir jaunesni, kur bėgimų startai buvo duodami pagal amžiaus grupes, mažosios bėgikės Rugilė Mačiūtė (8 m.) ir Liepa Vitkutė (9 m.) įveikė 0,5 jūrmylės (926 metrų)  atkarpą. Liepa finišavo trečia ir buvo apdovanota simboliniu varžybų medaliu bei diplomu. Rugilė atkarpą įveikė penkta.

Jaunuolės Erika Rimša, Kotryna Vilūnaitė ir jaunuolis Irmantas Ernastas, gimę 1999–2000 m. dalyvavo 1 jūrmylės (1852 m) bėgime. Kotryna ir Irmantas – 6 vieta, apdovanoti diplomu bei „Gintarinės jūrmylės“ suvenyru.

Sporto klubo „Balansas“ narė Kristina Normantienė dalyvavo 3 jūrmylių (5550 m) bėgime, rungtyniaudama su  37 dalyvėmis - finišavo 22-a.

Visi bėgikai buvo apdovanoti „Gintarinės jūrmylės“ marškinėliais. Varžybų metu dalyviai ir žiūrovai buvo vaišinami jūreiviška koše ir arbata.

Lengvosios atletikos vyr. mokytoja ir sporto klubas BALANSAS prezidentė Raimonda Mačiuvienė