2017 m. gruodžio 18 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Mokslinė atliekų rūšiavimo laboratorija Spausdinimo versija

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ jau trečius metus dalyvauja Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose. Šiemet vėl dalyvaujame konkurse Aplinkos ministerijos prizams laimėti.

Lapkričio 20–24 dienomis mūsų įstaigoje vyko gausybė prevencinių veiklų, kurios prasidėjo „Gintariukų“ šūkiu: „Nors maži, bet mes galvojam ir galvodami rūšiuojam!“. Šis šūkis lydėjo mažuosius ugdytinius ir jų tėvelius visą savaitę, grupėse vyko pakalbiai apie buitinių atliekų mažinimo galimybes, rūšiavimo taisykles, naudą žmonėms ir gamtai. Vaikai atliko įvairias mūsų pedagogių kurtas interaktyvias užduotis prie SMART lentos, žaidė stalo žaidimus „Rūšiavimo ABC“, diskutavo, analizavo, kaip jie patys galėtų prisidėti prie buitinių atliekų kiekių sumažinimo kasdienėje veikloje.

Ugdytiniai taip pat stebėjo edukacinius animacinius filmukus apie tai, kaip reikia rūšiuoti, kokią žalą daro šiukšlynai mus supančiai gamtai, gyvūnėliams ir juos aptarė. Edukaciniai filmukai apie tai, ką daryti su  sugadintais daiktais, skatino senus daiktus prikelti naujam gyvenimui.

Patys mažiausi įstaigos lopšelio „Kiškučių“ grupės vaikučiai taip pat aktyviai dalyvavo prevencinėse veiklose ir, pasiėmę spalvotus kibirėlius, rinko šiukšles įstaigos teritorijoje.

Siekiant įgyvendinti šių metų Europos atliekų mažinimo savaitės renginių pagrindinę  idėją „Suteik naują gyvenimą“, visą savaitę vaikai kartu su tėveliais namuose bei su auklėtojomis grupėse iš buitinių atliekų gamino žaisliukus ir kitokius darbelius. Tad buvo surengta tėvelių, vaikų ir auklėtojų kūrybinių darbelių parodėlė „Mano naujasis žaisliukas“.

Į baigiamąjį savaitės renginį, „Mokslinę atliekų rūšiavimo laboratoriją“, visus „Gintarėlio“ ugdytinius pakvietė atvykti Mokslininkas Didysis Žiniuonis (logopedė Laura Ivanovienė). Šioje laboratorijoje vaikai galėjo susipažinti ir apžiūrėti parodėlę „Mano naujas žaisliukas“, patyrinėti iš ko jie padaryti. Viską ištyrinėję mažieji žiniuoniukai paaiškino į laboratoriją atvykusiam Drakoniukui Nežiniukui (auklėtojai Letai Numsėdienei).  Drakoniukas Nežiniukas ir Mokslininkas Didysis Žiniuonis pakvietė susirinkusius į viktoriną, kurioje dalyvavo „Skaidriųjų  ežerėlių“, „Žaliuojančių medelių“, „Margaspalvių drugelių“, „Geltonųjų Saulučių“ komandos. Viktorinos metu vaikai ne tik  atliko užduotėles apie atliekų rūšiavimą, bet ir patys stengėsi savarankiškai jas rūšiuoti.

Aktyviai prevencinėje veikloje dalyvauja ir visa Akmenės „Gintarėlio“ bendruomenė, rūšiuojanti elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Šį rudenį buvo surinkta 99 kg nenaudojamos buitinės technikos bei 3 kg panaudotų baterijų.

Patirtos vaikų emocijos bei aktyvus dalyvavimas prevencinėse veiklose leidžia daryti prielaidą, kad užaugusi jaunoji karta atsakingai rūšiuos ir stengsis mažinti buitinių atliekų kiekius.

 

Laura Ivanovienė, Leta Numsėdienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017