2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Problemos su mokesčiais ir 286 automobilius pardavusiam šiauliečiui, ir kauferį pateikusiam automobilio pirkėjuiSpausdinimo versija

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliu – Šiaulių AVMI) primena, kad šiais metais naudotų automobilių prekybos, remonto ir prekybos automobilių dalimis sektorius patenka tarp prioritetinių Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliu – VMI) veiklos sričių. Vykdant autoverslo Šiaulių apskrityje stebėseną bei kontrolę mokestinio patikrinimo sulaukė Šiaulių gyventojas, per dvejus metus pirkęs ir pardavęs 286 automobilius. „Regitros“ padaliniuose, bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, bendrauta su naudotų automobilių pardavėjais bei pirkėjais, disponuojančiais kauferiais*.  Po pokalbių su 33 tokiais transporto priemonių pirkėjais, surinkta informacija analizuojama, vyksta tolimesnė stebėsena. Keturiems darbuotojams padidintas darbo užmokestis po susitikimų su autoįmonių vadovais.

Dėmesio centre – minėto sektoriaus įmonės, dėl savo veiklos ypatumų patenkančios prie rizikingų mokesčių mokėtojų, ir  gyventojai, galimai vykdantys neregistruotą veiklą arba nedeklaruojantys visų gautų pajamų, vengiantys mokėti mokesčius.

„Iš patirties žinome, kad dažnai asmenys, automobilius įsigiję ES ir pargabenę į Lietuvą, neįtraukia jų į apskaitą, nefiksuoja pajamų už parduotus automobilius arba vykdo prekybą neįregistravę tokio pobūdžio veiklos. Lygiai taip pat vyriškis, pirkęs ir pardavęs 286 automobilius, darbavosi nelegaliai: neįregistravęs įmonės ar individualios veiklos. Taip „organizuojant“ automobilių prekybą, nuslepiamos visos gautos pajamos, valstybei nemokami mokesčiai, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Danutė Kulikauskienė, primindama ir apie gegužės pabaigoje kartu su policijos pareigūnais pradėtą darbą VĮ „Regitros“ padaliniuose. – Bendradarbiavimas su VĮ „Regitra“ tęsiamas, o pokalbiai su automobilių pirkėjais, pateikusiais „kauferius“, verčia dar ir dar kartą paraginti: nebūkite naivūs ir nesileiskite apgaudinėjami. Jei automobilį perkate Lietuvoje, o ne kažkur Sankt Augustine, ir pasirašyti duoda nelietuvišką pirkimo sutartį su pardavėjo – užsienio valstybės piliečio anketiniais duomenimis, nerizikuokite. Pasirašius tokį dokumentą, jis gali būti traktuojamas kaip suklastotas, neteisėtas, be to, su visomis pasekmėmis už klastotę. Automobilio pirkėjas gali prarasti įsigytą transporto priemonę, arba ją sulaikys, kol teisėsaugos institucijos išsiaiškins tikrąsias aplinkybes. Todėl pirkėjui patarimas vienas: nedalyvauti neteisėtuose sandoriuose ir reikalauti sutarties, atitinkančios tikrovę.“

Verta žinoti, kad „Regitros“ interneto svetainėje patariama naudoti „Regitros“ pirkimo – pardavimo sutarties pavyzdį; sutartyje būtinai nurodyti tikrus duomenis (kainą, pirkėjo ir pardavėjo duomenis), ridą, transporto priemonės defektus ar kitą svarbią informaciją; įtraukti punktą į sutartį, jog pinigai už transporto priemonę gauti/sumokėti arba nurodyti atsiskaitymo būdą; jeigu už transporto priemonę atsiskaitoma grynaisiais ir dalimis, pinigų perdavimo faktą kiekvieną kartą užfiksuoti raštu (perdavimo - priėmimo aktas patvirtintas šalių parašais). Atlikus šiuos veiksmus, galima išvengti nesusipratimų, o kilus ginčui, turėti neabejotinus įrodymus.

Siekdama sumažinti „šešėlį“, išgyvendinti neteisėtą veiklą šioje verslo šakoje Šiaulių AVMI primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešti galima Mokesčių informacijos centro pasitikėjimo telefonu 1882, naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius mokesčių inspekcijoje.

* „Kauferį“ (žodis atsiradęs nuo automobilio pirkimo sutarties pavadinimo vokiečių kalba „Kaufvertrag“), t. y. pirkimo - pardavimo sutartį, siūlo pasirašyti iš užsienio įvežtų naudotų automobilių perpardavinėtojas. Pagal tokią pasirašytą sutartį, pirkėjas pats buvo užsienyje ir įsigijo automobilį tiesiogiai iš kitos šalies piliečio; „kauferis“ – tokia sutartis, kurioje nurodomos tikrovės neatitinkančios aplinkybės, ir kuri vertintina, kaip suklastota, o jos įforminimas užtraukia ir atitinkamą atsakomybę.

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018