2019 m. gegužės 21 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Tėvelių savaitėSpausdinimo versija

Š. m. balandžio 15–19 d. Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko atvirų durų dienos. Kviesdami tėvelius į atvirų durų savaitę, norėjome, kad jie geriau pažintų vaikų kasdieninę veiklą įvairioje aplinkoje, suprastų, kad ir jie gali dalyvauti vaikų ugdyme.

Tėvų domėjimasis veikla skatina vaikų motyvaciją labiau įsitraukti į ugdymo(si) procesą. Vaikai tampa veiklesni, smalsesni, o tai tiesiogiai siejasi su geresniais jų pasiekimais. Džiaugiamės visi kartu galėdami prisidėti prie gražesnės, spalvingesnės, kūrybiškesnės mažųjų vaikystės.

Balandžio 15–16 d. neformaliojo švietimo mokytoja (kalbų mokymas – anglų kalba) Daiva Liuberskytė-Šukienė pakvietė priešmokyklinės grupės „Bitutės“ tėvus į darželio biblioteką, kurioje vyko anglų kalbos pamokėlės. Pamokėlių metu vaikai mokėsi skaičiuoti, kartojo išmoktus žodžius. Veiklų metu suskaičiavo visus bibliotekos langus, duris, kambarines gėles. Bandė bendrauti anglų kalba vienas su kitu, pvz. Augustas prašė Kristupo, kad jis atidarytų duris, o Kristupas paprašė Augusto, kad jas jis uždarytų. Vaikai aktyvūs buvo ir antroje dienoje ir puikiai atliko visas užduotis. Anglų kalbos veiklą stebėjo penkių vaikų  mamos.

Balandžio 16 d. grupės ,,Varliukai“ vaikai kartu su auklėtoja Regina Norbutiene pakvietė tėvelius į fizinio aktyvumo veiklą ,,Kiškiai dažo kiaušinius”. Vaikai kartu su Kiškučiu smagiai sportavo, kiaušinukus rideno. Vaikai puikios nuotaikos grįžo į grupę.

Sportinė pramoga ,,Rieda rieda kiaušinėlis“ vyko grupėje „Boružiukai“. Kiškiukas Sveikuoliukas (auklėtoja Irena Juzėnienė) „miegojo“ salės viduryje pasidėjęs krepšelį su kiaušiniais ir kitu sportiniu inventoriumi. Atėję vaikai prižadino kiškį plojimais ir trepsėjimu. Po pokalbio Kiškiukas Sveikuoliukas pakvietė visus pasimankštinti skambant ,,Sveikuolių himnui“. Ugdytiniai smagiai lenktyniavo estafetėse: ,,Kas greičiau suneš kiaušinius“, ,,Kiaušinis ir šaukštas“. Sportinės pramogos metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus: ,,Spalvotų kiaušinių rateliai“, ,,Surask sau porą“. Veiklą pabaigė ramiu žaidimu ,,Rieda rieda kiaušinėlis“. Kiškiukas Sveikuoliukas padėkojo vaikams už aktyvumą, mamytėms už dalyvavimą ir įteikė po Velykinę dovanėlę.

Balandžio 17 d. ,,Peliukų“ grupės vaikučiai, auklėtoja Reda Šmitkinienės ir ugdytinių mamytės rinkosi į šventinį grupės rytmetėlį ,,Dažė kiškis kiaušinius. Velykos“. Tą rytą vaikučius aplankė Kiškė Piškė, nešina velykinių kiaušinių kraitele. Auklėtojai padeklamavus Vytės Nemunėlio eilėraštį ,,Velykos“, vaikučiai kartu su mamytėmis apžiūrinėjo margučius, juos rideno, džiaugėsi margučių spalvomis. Mamos su savo vaikais sėdosi prie staliukų, spalvotais pieštukais margino, spalvino popieriuje Velykų margučius. Rytmetėlį baigė bendru kolektyviniu darbu – spalvotais lipdukais apklijavo grupės langą, taip papuošdami savo grupę artėjančiai Velykų šventei sutikti.

„Varliukai“ pakvietė tėvelius stebėti veiklą „Dažė kiškis margučius“. Vaikučius aplankė Kiškutis (auklėtoja Daiva Jurgelienė) su krepšeliu velykinių margučių. Mažyliai padėjo ilgaausiui rūšiuoti margučius pagal spalvas, lygino akmenuko ir kiaušinio svorį, skaičiavo kiškio kūno dalis, dainavo dainelę apie lietutį, iš pūstų kiaušinių padarė darbelį – žolėje tupintį kiškį. Veikloje svečiavosi vaikučių veiklą stebėjo kelios mamytės.

Grupė „Bitutės“ pakvietė ugdytinių šeimos narius į atvirą rytmetį „Šimtakojis“, kurio metu priešmokyklinės grupės ugdytiniai parodė viską, ką išmoko per šiuos metus: skaitė, skaičiavo, dainavo, deklamavo, žaidė žaidimus. Kiekvienas vaikas turėjo progą parodyti savo gebėjimus. Rytmetyje dalyvavo mamos, močiutės ir įstaigos darbuotojai.

„Drugelių“ grupės „Atvirų durų savaitės tėvams“ veikla vyko balandžio 18 d. Veikloje dalyvavo trys ugdytinių mamytės. Grupės auklėtoja Audronė Skirmantienė vedė veiklą tema: „Kiškiai dažo kiaušinius“. Pedagogė ryto rate skaitė Aldonos Elenos Puišytės eilėraštį „Velykė“. ,,Minčių lietuje“ aptarė kūrinėlį, diskutavo, atsakinėjo į klausymus. Pamankštino pirštukus, žaidė žaidimą-ratelį „Ried ried kiaušinėlis“. Lukrecijos mamytė („Velykų bobutė“) mokė, kaip padaryti velykinį avinėlį-dovanėlę šventėms. Ugdytiniams sekėsi puikiai, nuotaika buvo pakili, džiaugsminga, nes veikloje dalyvavo mamos. Veiklos pabaigoje pakalbėję, padirbėję, vaikai rado „stebuklingą“ kiaušinį.

„Atvirų durų savaitės tėvams“ baigiamasis renginys – Velykų šventė „Velykėlė ir kiškučiai“. Velykų bobutė pakvietė visų grupių vaikus ir jų tėvelius į šventę, kurios metu vaikai dainavo ir žaidė velykinius žaidimus. Kiekviena grupė sukūrė po „Velykinę puokštę“, kuriomis papuošėme savo įstaigą šios šiltos ir prasmingos, Atgimimo šventės proga. Savaitė buvo aktyvi ir pilna naujų potyrių vaikams ir jų tėveliams. ,,Atvirų durų savaitėje“ dalyvavo 40 ugdytinių tėvelių.

 Metodininkė Agnė Krušinskienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019