2017 m. birželio 27 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Rungtyniavo NVŠ „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokiniaiSpausdinimo versija

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Naujojoje Akmenėje, „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje buvo surengtos pirmosios varžybos NVŠ programos „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokiniams.

Šios programos tikslas yra paruošti naują Akmenės rajono profesionalių stalo tenisininkų kartą. Užsiėmimai vyksta 3 kartus per savaitę, kuriuos lanko 20 moksleivių nuo 8 iki 14 metų.

Ši programa dar visai nesenai pradėta vykdyti, tik nuo 2017 metų vasario 1 dienos, tai mokiniai per šį trumpą laiką susipažino su sporto salės taisyklėmis, tvarką užsiėmimuose, saugiu inventoriaus naudojimu, pagrindiniais stalo teniso elementais: raketės laikymas, stovėsena, judėjimas pristatomu žingsniu, kamuoliuko žongliravimas ir t.t.

Džiaugiuosi, kad susidomėjimas stalo tenisu Akmenės krašte nemažėja, atsiranda naujų vaikų, norinčių profesionaliai kultivuoti šią sporto šaką, atsiranda vis daugiau tėvelių, kurie rūpinasi savo atžalomis popamokinėje veikloje, nuo mažų dienų vaikams yra įdiegiamas suvokimas, kad norint sporte ką nors pasiekti, reikia daug dirbti ir užsiėmimus lankyti taip pat atsakingai, kaip bendrojo lavinimo pamokas. Nenuostabu, kad tie vaikai, kurie atsakingai supranta šias taisykles, tiek sporte, tiek gyvenime daug pasiekia.

Šį kartą buvo organizuojamos kamuoliuko mušinėjimo rakete varžybos. Kamuoliukas buvo mušinėjamas iš dešinės, kairės ir abiejų pusių. Iš kiekvienos pusės buvo skirti trys bandymai. Susumavus visus taškus, šioje rungtyje geriausiai pasirodė Benas Kaikaris, kuris surinko 349 tšk., antroji vieta atiteko Šarūnei Vabalaitei su 342 tšk., trečia liko Vita Guginytė su 301 tšk. Lukui Čiapui, Julianai Bortnik, Tomui Lizdeniui ir Emilijui Generauskui sekėsi taip pat neblogai, ne vienas iš jų pasiekė savo asmeninį rekordą, tačiau šiek tiek trūko taškų iki prizinės vietos.

Vyresni mokiniai varžėsi kamuoliuko mušinėjimo į sieną rungtyje, jiems taip pat buvo skirti po trys bandymus kamuoliuką mušinėjant iš dešinės, kairės ir abiejų pusių. Džiaugiuosi, kad vaikai atsakingai ruošėsi šioms varžyboms. Kai kurių vaikų tėveliams reikėjo ir kantrybę pasikaustyti, nes kamuoliuko kaukšėjimas namuose jau tapo įprastu reiškiniu. Varžybos užtruko net 20 minučių ilgiau nei buvo numatyta, o jo kaltininku tapo Kajus Tarbiejevas, kuris ilgai nesuklysdamas mušinėjo kamuoliuką ir su 1169 taškais tapo nugalėtoju. Jis namuose treniravosi su knygą ir šios pamokos jį atvedė į sėkmę. Antras liko Tomas Norgėla, kuris surinko 127 tšk., trečiąją Jokūbas Zaveckis su 107 tšk. Taip pat kelių taškų iki prizinės vietos trūko Nojui Smagoriui ir Kornelijai Tarbiejevaitei.

Varžybų nugalėtojams buvo įteiktos taurės, medaliai ir diplomai, 2-3 vietų laimėtojams medaliai ir diplomai. O kam nepavyko prasibrauti iki prizininkų, buvo paskatinti vaikų mėgiamais saldainiais bei specialiais prizais.

Dėkoju vaikams, kurie parodė puikius rezultatus, kurie pagerino asmeninius rekordus. Dėkoju tėveliams, kurie atėjo palaikyti savo atžalas pirmosiose stalo teniso varžybose. Sporte, kaip ir gyvenime, laimi tas, kuris laimi prieš patį save, todėl didžiuojuosi savo mokiniais, kurie atliko savo asmeninį rekordą, tai ir yra pergalė prieš patį save...

 

NVŠ programos „Stalo teniso pradžiamokslis“ vykdytojas Kęstutis Barauskas

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017