2018 m. birželio 19 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Savižudybė - ne išeitis, mes norime ir galime Jums padėtiSpausdinimo versija

Lietuva ne tik Europoje, bet ir pasaulyje yra viena iš pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių, tenkantį 100 000 gyventojų. Akmenės rajono savivaldybėje 2016 metais iš gyvenimo savo noru pasitraukė 10 asmenų.

Nors ir nepatenkame į daugiausia savižudybių turinčių rajonų dešimtuką, tačiau verta sunerimti visiems, imtis veiksmų ir padėti, nes kiekviena gyvybė yra svarbi, o žmonių bendruomeniškumas ir visuomenės sutelktumas yra vieni svarbiausių veiksnių savižudybių prevencijoje.
Įgyvendinant Akmenės rajono priklausomybių, smurto ir savižudybių prevencijos programą pradėti savižudybių prevencijos „vartininkų“ mokymai. „Vartininkas“ – socialinis darbuotojas, greitosios medicinos pagalbos medikas, socialinis pedagogas, psichologas, policijos pareigūnas, bendruomenės pirmininkas arba bet koks žmogus, esantis šalia savižudiškų minčių turinčio asmens ir galintis jam padėti.
Mokymu metu bus stiprinamos „vartininkų“ kompetencijos savižudybių prevencijos srityje, kad gyventojai, turintys psichologinių problemų, suicidinių minčių, pagalbą gautų ne tik iš gydymo įstaigos specialistų, tačiau ir iš arčiausiai esančių žmonių. Savivaldybėje dirbantys sveikatos priežiūros specialistai, policijos pareigūnai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai ir t.t. bus apmokyti pastebėti savižudybių riziką, įvertinti jos lygį, suteikti emocinę paramą, nukreipti asmenį tinkama linkme. Savivaldybių organizacijos užtikrintų, kad atsidūręs krizinėje situacijoje kiekvienas gyventojas galėtų gauti skubią pirminę psichologinę ir (ar) psichiatrinę pagalbą nemokamai.
Šiais metais planuojama apmokyti 5 grupes (90 specialistų), o kitais metais mokymus tęsti, įtraukiant ir kitus įvairių bendruomenių narius.
Mokymus veda VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojas psichiatras Marijus Lopaitis, kuris dirba pagal  QPR modelį. Šis modelis buvo sukurtas 1999 metais JAV klinikinio psichologo Paul Quinett, dirbusio su savižudžiais. QPR yra angliškų žodžių paklausk, įtikink, nukreipk (Question, Persuade, Refer) santrumpa ir nurodo pagrindinius žingsnius, kurių turi imtis „vartininkas“, pastebėjęs gresiančios savižudybės ženklus. QPR programos teikiama nauda yra įrodyta tyrimais, ji taikoma daugelyje pasaulio šalių ir yra lygiavertė kituose Lietuvos rajonuose taikomiems ASSIST ir SAFETALK mokymams. Gyd. M. Lopaitis yra pirmasis QPR Instituto licencijuotas „vartininkų“ treneris Lietuvoje. Taip pat artimiausiu metu Akmenės rajone pradės veikti ir reagavimo į savižudybių riziką pagalbos algoritmas, sukurtas bendradarbiaujant skirtingų sričių specialistams ir turintis padėti tiek išvengti savižudybių, tiek, jei jos įvyksta, suteikti atitinkamą pagalbą bendruomenių nariams.
Tikimės visų gyventojų bendradarbiavimo šiuo klausimu. Tik kartu mes galime išspręsti daugelį gyventojų problemų.


Savivaldybės gydytoja(vyr. specialistė)  Dalia Sketrė

 

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotraukoje – pirmoji apmokomų specialistų grupė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Dienos klausimas
Ar per paskutinius 12 mėnesių iš kur nors gavote ar sužinojote informaciją apie Savivaldybės veiklą Jums aktualiais klausimais? Jei taip, iš kur sužinojote:
Atvykus į Savivaldybę
Iš Savivaldybės interneto svetainės
Iš laikraščių, TV
Iš kaimynų, draugų
Kita
Balsavo: 9 žmonių