2019 m. vasario 21 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Jaunimo savivaldos dienoje – asistavimas Savivaldybės vadovams, diskusijos apie savanorišką veiklą ir aktyvų dalyvavimąSpausdinimo versija

Š. m. spalio 8 d. Akmenės rajono savivaldybėje surengta tradicinė Jaunimo savivaldos (Asistento) diena, kurios metu rajono ugdymo įstaigų moksleiviai turėjo galimybę būti mero Vitalijaus Mitrofanovo (Eidmantė Lileikytė), mero patarėjo Tomo Martinaičio (Dominyka  Dobrikaitė),   mero pavaduotojo Apolinaro Niciaus (Nojus Bronušas), Administracijos direktorės Aromedos Laucienės (Rugilė Urbutytė), Administracijos direktoriaus pavaduotojo Algirdo Bučio (Gvidas Šulskis) bei Savivaldybės skyrių darbuotojų asistentais.

Moksleiviai turėjo ir praktinės pažintinės patirties: jie apsilankė Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Naujojoje Akmenėje, kalbėjo apie kultūros poreikį jauniems žmonėms, kartu su bibliotekos direktore Z. Sinkevičiene svarstė jaunimui aktualias problemas dėl atvirosios erdvės jaunimui. Jaunuolių grupės pabuvojo Akmenės rajono policijos komisariate, Naujosios Akmenės ligoninėje, Akmenės rajono apylinkės teisme, bendravo Akmenės rajono ugniagesių komanda, lankėsi vaikų darželiuose, atliko praktinių užduočių.

Antrąją renginio dalį apie Europos Sąjungos programą ,,Erasmus+“ ir  savanorišką veiklą kitose šalyse jaunimui vedė Ventos regioniniame parke dirbantys Europos savanorių tarnybos savanoriai Alessandro Culicchi ir Antonio Jorge de Almeida Carvalho,  atvykę iš Italijos ir Portugalijos, o taip pat savanorė iš Italijos Sara Barducci, kuri šiuo metu savanoriauja Sirvėtos regioniniame parke Ignalinos rajone. Jie pristatė ir naują Europos solidarumo korpuso programą, pagal kurią įgyvendinamuose projektuose gali dalyvauti 18-30 metų jauni žmonės. Programa suteikia tarptautinės 2-12 mėnesių savanorystės galimybes, tai pat  sudaro sąlygas 6-12 mėnesių įsidarbinti ES šalyse ar atlikti profesinę praktiką, įgyvendinti solidarumo projektus (tarptautines jaunimo iniciatyvas).

Darbo grupėse jaunimas diskutavo apie ilgalaikę ir trumpalaikę jaunimo savanorišką veiklą vietose, kalbėjo apie jaunimo dalyvavimą, informavimą, paslaugas jaunimui, minėjo problemas, teikė pasiūlymus, kokiu būdu būtų galima įtraukti  į veiklas nelabai aktyvius jaunus žmones.

Nuoširdūs Jaunimo savivaldos dienos dalyvių atsiliepimai apie renginį, aktyvus dalyvavimas, smalsumas  skatina brandų ir šiltą Savivaldybės ir jaunimo ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą. Organizuodami renginį daug padirbėjo Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai: Kamilė Bumblytė, Eidmantė Lileikytė, Gvidas Šulskis, Rugilė Urbutytė, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Jaunimo apskritasis stalas“ biuro nariai. Jaunuoliai padėkojo Savivaldybės ir kitų įstaigų vadovams, darbuotojams už drauge prasmingai organizuotą šią dieną ir patirtus įspūdžius.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019