2019 m. balandžio 19 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Duobelė kviečia į sultingiausią metų šventę - Obuolių dieną!Spausdinimo versija


DUOBELĖ – OBUOLIU SOSTINĖ

Šiais metais Duobelėje obuolių šventė vyks spalio 6 d. nuo 10.00 val. iki 14.00 val. Sodininkystės instituto Peterio Upyšo alyvmedžių sode. Latvijos sultingiausias festivalis kaip ir kasmet suburs vienoje vietoje rajono ir apylinkių namudininkus, sodinių ir vaisių augintojus, kurie siūlys visa kas geriausia iš gamtos. Ši derliaus šventė nuo pat pradžių nebuvo tik metų mugė, kuri užima svarbią vietą vietinės ekonomikos plėtroje, bet ir kultūrinis renginys, kuriame centrinį vaidmenį užima obuoliai. Šią diena obuolių tematika užima garbingą vietą įvairiuose sporto renginiuose ir pramogose mažiems ir dideliems, taip pat ši tema vyraus ir linksmoje pramoginėje bei muzikinėje programoje.

ŠVENČIAME DERLIAUS ŠVENTĘ

Duobelės rajonas – vienas labiausiai išsivysčiusių Žiemgalos žemės ūkio centrų, kur didelis dėmesys skiriamas moksliniams pasiekimams. Sodininkystės instituto moksliniais atradimai leido padaryti didelį žingsnį į priekį vaisių auginimo srityje, kuris leidžia plėstis vietiniam verslumui. Šie pasiekimai ir yra Duobelės obuolių šventės pagrindas ir kiekvienas lankytojas turės galimybę pats tuo įsitikinti. Renginio metu galima ne tik konsultuotis su vaisių auginimo žinovais, bet ir dalyvauti įvairiose obuolių atrakcijose – rasti išėjimą iš labirinto, kurti mozaikas, žaisti mini-golfą, kurti mielus niekučius, sverti ir lupti obuolius, už sėkmingai atliktas užduotis gauti skanių dovanų iš didžiausio rajono maisto gamintojo AS „Dobeles dzirnavnieks“.

PASISEMTI VITAMINŲ DUOBELĖJE

Šiais metais į sceną lips energinga muzikantų kompanija „Tandēms trijatā“, kuri savo energija užburs alyvmedžių sodo lankytojus. Tie, kam vasarą nepavyko pasisemti pakankamai daug vitamino C, atsargas galės papildyti Sodininkystės instituto stenduose, pirkdami skanias ir sveikas gamtos gerybes. Tuo tarpu tie, kas vitamino C nori pasisemti per juoką, bus maloniai kviečiami stebėti ir dalyvauti improvizacijų teatro „Impro Zoo“ pasirodyme. Patiems mažiausiems Obuolių dienos lankytojams 11.00 val. bus suteikta galimybė stebėti spektaklį apie miško žvėris, kurie pasiklydę pateko į vietinį sodą. Sportinių renginių mėgėjai galės dalyvauti sporto klubo „Gold barbell“ obuolių varžybose. Tuo tarpu smagurių gera savijauta pasirūpins ypatingai Obuolių dienai sukurta pop-up virtuvė, kurioje restorano „Zoltners“ virėjai ruoš išskirtinius patiekalus iš Sodininkystės instituto obuolių. Taip pat visi lankytojai galės apsilankyti obuolių parodoje Peterio Upyšo memorialiniame muziejuje.

RUDENS GERYBIŲ TURGUS VISU GRAŽUMU

Derliaus šventėje niekaip neapsieiti be mugės, kuri šiais metais vyks Sodininkystės instituto Peterio Upyšo alyvmedžių sode. Duobelės Amatų centro vadovė Airita Tama praneša, kad Obuolių dienos mugėje bus galima įsigyti rudens derliaus gerybių, sodinių, taip pat sodininkystei skirtų priemonių ir inventoriaus. Renginio organizatoriai kviečia amatininkus ir namudininkus registruotis dalyvavimui mugėje, užpildant registracijos anketą www.kulturadobele.lv ir siunčiant ją el. paštu damatumaja@gmail.com (pareiškimai priimami iki 02.10.2018).

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019