2018 m. spalio 17 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Kiaulių maras - Savivaldybės teritorijojeSpausdinimo versija

Surengtas Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos, kurios pirmininkė Administracijos direktorė Aromeda Laucienė, posėdis.

Posėdyje diskutuota dėl afrikinio kiaulių maro Savivaldybės teritorijoje. Akmenės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - Akmenės VMVT) specialistai pateikė duomenis apie nuosavame ūkyje, esančiame Stipirkių kaime, (Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija) nustatytą afrikinio kiaulių maro židinį. Jis atitinka Vyriausybės nustatytų ekstremalių įvykių kriterijų sąrašą, tad nuspręsta laikyti šį atvejį ekstremaliuoju įvykiu.
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas - valstybinis veterinarijos inspektorius Vaidotas Sungaila informavo, kad pagrindinis patarimas gyventojams, pavieniams gyvulių augintojams – nedelsiant išskersti turimas kiaules, ypač – įmitusias, prieš tai būtinai informavus Akmenės VMVT. Prasta mintis bandyti kokiame nors užkaboryje slėpti auginamą kad ir vieną kiaulaitę - afrikinio kiaulių maro užkratas neretai plinta neprognozuojamai. Antai spėjama, kad liga atėjo iš Latvijos per Vadaksties upę, kad jai išplisti gali padėti net vienintelis didelis vilkas, išsklaidantis šernų kaimenes. Maras  nežinomu būdu pateko į vieno Mažeikių rajono kaimo vidurį, kažkodėl kimba į ūkius, kuriuose, pavyzdžiui,  laikomos melžiamos karvės.
Kaip vis dėlto siūloma buitiškai bandyti užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui? Pirmiausia, ūkiuose būtina naikinti užkrato pernešėjus graužikus, naudoti specialias dezinfekcijos priemones. Akmenės VMVT, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius, visos rajono seniūnijos, kitos įstaigos turi ir nuolat platina informacinę medžiagą apie šio maro prevenciją.
Dėl šios ligos yra ir papildomų apribojimo priemonių afrikinio kiaulių maro apsaugos ir priežiūros zonose. Nurodymai kiaulių laikytojams (fiziniams asmenims) iki kol bus panaikinti apribojimai dėl afrikinio kiaulių maro ir daugiau informacijos apie reikalavimus, susijusius su afrikiniu kiaulių maru, publikuojama Savivaldybės interneto svetainės www.akmene.lt meniu punkte „Civilinė sauga“. Plačiau apie afrikinį kiaulių marą galima paskaityti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos svetainėje: http://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-sveikata/gyvunu-ligos/afrikinis-kiauliu-maras.

 

 Parengė Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotraukoje: Posėdžiauja Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018