2019 m. kovo 20 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Susitikimas, kuriame nuskambėjo daugiau klausimų, negu išgirsta atsakymųSpausdinimo versija

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas inicijavo susitikimą su rajono švietimo įstaigų vadovais, mokytojų profsąjungų, darbo ir mokyklų tarybų atstovais. Norėta pasikalbėti, kaip sekasi akmeniškiams mokytojams, praėjus daugiau kaip trims mėnesiams nuo liūdnai pagarsėjusios švietimo reformos pradžios, iki šiol šalyje tebekeliančios didžiules aistras ir sumaištį.

Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Administracijos direktorės pavaduotojas Algirdas Bučys, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Ramūnas Znutas.

R.Znutas papasakojo, ką Vilniuje pavyko susiderėti pedagogų profsąjungoms bei Švietimo ir mokslo ministerijai, nuogąstavo, kad po šios ministerijos vadovybės griūties sustos daugybė svarbių procesų ir susitarimų vykdymas. „Ministerijoje nebeliko su kuo kalbėtis“, - kelis kartus reziumavo R.Znutas.

Savivaldybės meras V. Mitrofanovas pateikė savo įžvalgų, kad švietimo reforma nebūtų patyrusi tokio fiasko, jeigu būtų buvusi pradėta keliose bandomosiose savivaldybėse, vis įvertinant jos eigą ir ištaisant klaidas, ir tik tada pritaikyta visos šalies mastu. „Rajono švietimo įstaigų vadovai jau lankėsi pas mane, sunerimę dėl administravimo reikalų, tačiau man visada ir ypač - šioje situacijoje, pirmiausia rūpi vaikas, moksleivis, jo mokymas ir užimtumas“, - teigė meras. Jis patikino, jog Savivaldybė pasirengusi  „užgesinti karštuosius taškus“: iš biudžeto pagelbėti neišgyvenančioms Kruopių pagrindinei mokyklai ir Akmenės gimnazijos Kivylių skyriui. Savivaldybė visada prisidėdavo prie išgyvenimo mokyklų, kurioms trūko mokinio krepšelio lėšų: Ventos, Akmenės gimnazijoms.

Iš susitikime dalyvavusių rajono švietimo įstaigų vadovų pasisakymų paaiškėjo, kad, jų nuomone, neįmanoma užtikrinti norimų geriausių vaiko mokymo rezultatų, kadangi jo ugdymui organizuoti iš esmės skiriama per mažai valstybės biudžeto lėšų. Didelės bėdos iškilusios dėl pagalbos mokiniui specialistų, mokymo įstaigų administracijų darbo apmokėjimo: jiems pagal metodiką nustatyti per maži normatyvai nuo įstaigos darbo užmokesčio fondo. 

Išklausęs susirinkimo dalyvių, Savivaldybės meras V.Mitrofanovas pasiūlė finansiniams trūkumams spręsti drauge ieškoti ir vidinių resursų, ir galimybių, prisidedant Savivaldybei. Pavyzdžiui, jeigu nepavyksta prisikviesti į mokyklas psichologų, gal reikėtų šios profesijos atstovus įtraukti į specialią, Savivaldybės finansuojamą, programą, panašią į tą, kuri skirta trūkstamiems gydytojams pritraukti į rajoną.

Susitikime prieita prie vieningos nuomonės, kad panašios diskusijos reikalingos tam, kad būtų rasti bendrų problemų sprendimo būdai. Ateityje bus bendraujama, tariamasi ir įtraukiant mokinių tarybų atstovus. Savivaldybės vadovai už sutelktą darbą padėkojo atvykusiesiems į susitikimą ir visai pedagoginei bendruomenei.    

Savivaldybės administracijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Nustatytu laiku, pvz. pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. Savivaldybės posėdžių salėje meras, direktorius organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus
Seniūnaičiai – gyvenamosios vietovės atstovai turėtų bent kartą per mėnesį susitikti su Savivaldybės vadovai, kad išsakytų gyventojų problemas, nuomones, siūlymus aktualiais klausimais
Balsavo: 21 žmonių