Civilinės būklės registravimas

Lietuvos Respublikos piliečiai privalo pranešti civilinės metrikacijos įstaigai apie užsienio valstybėse įregistruotus ar patvirtintus savo civilinės būklės aktus (gimimo, santuokos, vardo ar pavardė keitimo, mirties faktus ir pan.) ir paprašyti įtraukti juos į apskaitą.

Civilinės būklės aktus į apskaitą Lietuvoje galite įtraukti internetu, prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar per „Registrų centro“ svetainę, arba atvykus į savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių.

Pasirūpinti civilinės būklės aktų registravimu galite prieš išvykstant iš užsienio valstybės, kreipiantis į artimiausią LR diplomatinę atstovybę, kurios kontaktus galite rasti LR užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Atkreipkite dėmesį, jog iš užsienio institucijų gautus dokumentus gali reikėti legalizuoti arba patvirtinti žyma Apostille. Daugiau informacijos apie dokumentų legalizavimą galite rasti LR užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Akmenės rajono savivaldybės administracijai prašymus civilinės metrikacijos klausimais galite pateikti:

Civilinės metrikacijos klausimais maloniai prašome kreiptis:

  • bendruoju Akmenės rajono savivaldybės el. paštu info@akmene.lt 

arba kreiptis į Akmenės rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vyriausiąsias specialistes, vykdančias civilinės metrikacijos funkcijas:

DARBO LAIKAS:

Pirmadieniais-ketvirtadieniais, šeštadieniais (santuokų registravimo dieną) 8.00-17.00 val.

Penktadieniais 8.00 – 15.45 val.

Prieš šventes dirbama viena valanda trumpiau.

PIETŲ PERTRAUKA 12.00 – 12.45 val.

POILSIO DIENOS šeštadienis, sekmadienis.

Daugiau informacijos: https://www.akmene.lt/veiklos-sritys/civiline-metrikacija/53 

Atgal
easy read