Sveikatos apsauga

Asmenys Lietuvoje deklaravę gyvenamąją vietą turi mokėti privalomojo draudimo įmokas (PSD), nepriklausomai ar sveikatos priežiūros paslaugomis naudojasi valstybės finansuojamoje ar privačioje įstaigoje. Samdomų darbuotojų ar dirbančiųjų pagal autorines sutartis darbuotojų įmokas apmoka darbdavys (iš darbuotojo atlyginimo), o už gyventojus, kurie priklauso socialiai jautrioms grupėms (pavyzdžiui, moksleiviai ir dieninių studijų studentai, Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 m. arba bent du nepilnamečius vaikus, taip pat asmenys, gaunantys bet kokios rūšies pensiją ir kt.), PSD įmokas sumoka valstybė. Sąrašą asmenų, kurie yra draudžiami valstybės lėšomis galite rasti Valstybinės ligonių kasos svetainėje.

Jeigu grįžę į Lietuvą kurį laiką nedirbsite ir nebūsite draudžiamas valstybės lėšomis, PSD įmokas reikės mokėti savarankiškai. Daugiau informacijos apie savarankišką PSD įmokų mokėjimą galite rasti „Sodros“ svetainėje.

Deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje ir pasirūpinus PSD įmokomis, galite asmeniškai pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir šeimos gydytoją. Svarbu pasidomėti, ar pasirinkta įstaiga yra pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa, nes tik tokiu atveju suteiktos paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Akmenės rajone:

Atgal
easy read