Naujienos

Akmenės kraštą atvykimu pagerbė užsieniečiai

Naujienos

Kaip ir kaskart į tradicinę „Akmenės smuikelio“ šventę atvyko būrys užsieniečių – Savivaldybės oficialaus bendradarbiavimo partnerių. Šįkart dalyvavo penkios delegacijos: Duobelė (Latvija), Bocholtas (Vokietija), Koninas (Lenkija), Viru-Nigula (Estija), Shidnycia (Ukraina). Laukta atvykstant ir dar vienos ukrainiečių delegacijos iš Šostkos, planuota pasirašyti bičiulystės ketinimų protokolą tarp šio miesto ir Akmenės rajono savivaldybių. Deja, dėl Ukrainoje susprogdintos Kachovkos hidroelektrinės svečiai nebeatvyko: jie teikia visokeriopą pagalbą, apgyvendina iš apsemtų kaimų ir miestelių perkeliamus tautiečius.

Draugystės partnerių delegacijoms priėmimą Savivaldybėje surengė meras Vitalijus Mitrofanovas. Prie garbių svečių būrio prisidėjo ir Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu su žmona bei ambasados antroji sekretorė Yurika Kakami. Jie Akmenės krašte atstovavo ne tik savo šaliai, bet ir Mukawos miesteliui, su kuriuo akmeniškiai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Mukawa su Akmenės rajonu sieja tai, kad ir vienur, ir kitur rasta dinozaurų ir fosilijų liekanų. Tad japonams buvo parodytos Akmenės krašto muziejaus ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Ventos regioninio parko grupės Lankytojų centro ekspozicijos, bylojančios apie mūsų geologinę praeitį.    

Nauja bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta ir šio įvairių tautų atstovų susitikimo metu. Ją pasirašė meras V. Mitrofanovas ir Duobelės savivaldybės vadovas Ivars Gorskis Akmenės gamtos ir kultūros parke. Sutartį pasirašyti neoficialioje aplinkoje nuspręsta remiantis vokiečių patirtimi – kad šį svarbų abiem regionams aktą matytų kuo daugiau gyventojų ir juo pasidžiaugtų. Mat pernai Bocholte sutartis su Akmenės rajonu buvo pasirašyta miesto aikštėje.

Užsienio delegacijos turėjo galimybę ne tik pabuvoti Savivaldybėje, Akmenės gamtos ir kultūros parke, bet ir dalyvauti ekskursijoje, surengtoje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje, medžio plokščių gamykloje. Taip pat jiems aprodytas Tytuvėnų vienuolyno ansamblis ir kitos lankytinos Kelmės krašto vietos, surengta žemaitiškų valgių degustacija, žemaitiškoje vakaronėje užsieniečiai  mokyti smagių liaudiškų šokių ir žaidimų.        

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal
easy read