Naujienos

Akmenės rajono savivaldybė – pasirengimo užtikrinti lygias galimybes lyderė

Naujienos

Savivaldybėje suorganizuotas susitikimas su Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacijos vadove Rugile Trumpyte  ir projektų koordinatorė Aiste Brazdžiūnaite. Viešnios pranešimus pateikė nuotoliniu būdu prisijungusiems Akmenės rajono savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovams, jų deleguotiems asmenims bei Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje susibūrusiems merui Vitalijui Mitrofanovui, vicemerei Ingai Vismantienei ir Administracijos specialistams.

Auditorija buvo supažindinta su lygiomis galimybėmis, įvairove,  kalbėta apie socialiai atsakingą ir atvirą įstaigą.  Kalbėta, kaip darbdaviai turėtų organizuoti savo įstaigos ar įmonės veiklą, kad užtikrintų lygias galimybes reguliuojančių įstatymų reikalavimus, nuo ko reikėtų pradėti, kuriant ir įdiegiant lygių galimybių politiką, kokias efektyviausias priemones pasirinkti, kaip į šį procesą įtraukti kolegas. Vaizdžiai paaiškinta, kokios turėtų būti tinkamos darbo sąlygos žmonėms su negalia ir kaip pritaikyti darbo sąlygas skirtingų gebėjimų asmenims.

Lietuvoje nuo kitų metų valstybės, savivaldybės ir viešosiose įstaigose darbuotojų su negalia skaičius turės sudaryti ne mažiau nei 5 procentus bendro darbuotojų skaičiaus. Naujai įsigaliojanti kvota palies organizacijas, kuriose yra 25 ir daugiau darbuotojų. Apie tai plačiau: https://diversity.lt/nuo-kitu-metu-laikinos-kvotos-darbdaviams/.
Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacija yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti privataus, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijas, siekiančias kurti atvirą ir įtraukią darbo aplinką bei stiprinti savo socialinę atsakomybę.

Įvairovės chartija prasidėjo kaip iniciatyva, kurią nuo 2018 m. plėtojo Diversity Development Group ir SOPA. Tais pačiais metais Lietuvos Įvairovės Chartija tapo ir Europos Sąjungos (ES) Įvairovių Chartijų platformos dalis. 2020 m. įsteigta Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacija. Įvairovės Chartijos veikia 26 ES valstybėse.

Per metus 20 proc. padaugėjo savivaldybių, kurios bent iš dalies atsiskaito už lygių galimybių įgyvendinimą. Vis tik nuosekliai apie savo planus ir priemones skelbia vos keturios iš 60 savivaldybių: Klaipėdos raj., Akmenės raj., Šiaulių raj. ir Vilkaviškio raj. Apie tyrimą ir įvertinimą plačiau: https://diversity.lt/skaidrumo-apie-lygiu-galimybiu-uztikrinima-daugiau-nei-pernai/

Pranešimo skaidrės:

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal