Naujienos

„Akmeniečio kortelė“ sparčiai populiarėja

Naujienos

„Akmeniečio kortelė“ pradėjo veikti pernai gegužę, tad jau galima padaryti pirmąsias išvadas apie jos naudojimą.

Per aštuonis 2023 metų mėnesius „Akmeniečio kortele“ pasinaudota  12 661 kartą. Daugiausiai jos prireikė keliaujant UAB Naujosios Akmenės autobusų parko maršrutais „Naujoji Akmenė-Akmenė-Papilė“ ir „Naujoji Akmenė-Akmenė-Papilė-Kairiškiai“  - 9374 kartus. Mat „Akmeniečio kortelės“ turėtojams kelionės šiais maršrutais nemokamos. Antroje vietoje pagal kortelės populiarumą buvo Akmenės rajono socialinių paslaugų namai – jų Naujosios Akmenės pirtimi su kortele pasinaudota 1265 kartus. Na o į trečią vietą pateko Akmenės rajono sporto centro baseino paslaugos: jomis pasinaudota 1032 kartus, nors baseinas pradėjo veikti tik gruodžio viduryje.

Pernai Akmenės krašto gyventojai  įsigijo 3987 „Akmeniečio korteles“, iš jų 2507 virtualios, likusios 1480 – kontaktinės.

Primename, kad „Akmeniečio kortelės“ įsigijamos dvejopos: virtualios ir kontaktinės. Akmeniečio kortelės mobiliąją programėlę į išmaniuosius telefonus nemokamai galima parsisiųsti iš Google Play ar App Store programų parduotuvių paieškoje įvedus „Akmeniečio kortelė“. Kontaktinės (fizinės) kortelės įsigijamos Savivaldybės administracijos Interesantų priimamojo „vieno langelio“ patalpose arba seniūnijose užpildžius prašymą. Smulki instrukcija, kaip tapti „Akmeniečio kortelės“ turėtoju ir daug kitos naudingos informacijos pateikiama Savivaldybės interneto svetainėje www.akmene.lt, konsultuojama telefonu +370 686 32159 arba el. paštu kortele@akmene.lt.

Deja, buvo ir bandymų nelegaliai pasinaudoti „Akmeniečio kortele“. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės  deklaravo savo gyvenamąją vietą Akmenės rajone vien tam, kad atsisiųstų kortelę, o ją gavę panaikino deklaraciją. Tačiau ši gudrybė neveikia – jeigu nesate oficialus Akmenės rajono gyventojas „Akmeniečio kortele“ suteikiamos lengvatos jums bus neprieinamos... Ši ir kitokios apgavystės nepadės ir ateityje – „Akmeniečio kortelėje“ įdiegta gana solidi apsauga nuo piktnaudžiavimų ir klastojimų.  

Taigi galima pasidžiaugti ir pajuokauti, kad „Akmeniečio kortelė“ tokia patraukli, kad ją vos paplitusią imta klastoti. Tačiau iš tikrųjų geriau to nedaryti, nes bandymai neteisėtai pasinaudoti lengvatomis greitai demaskuojami.  

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal