Naujienos

„Akmeniečio kortelei“ pritariama vis plačiau

Naujienos

Surengtas pasitarimas, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai ir Administracijos atstovai, rajono smulkieji ir vidutiniai verslininkai. Tai – tradicinis susitikimas, rengiamas Savivaldybėje maždaug kas ketvirtį.

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas susirinkusiesiems papasakojo apie Auksinę krivūlę – svarbiausią šalies savivaldos apdovanojimą, kurios dvi neseniai suteiktos Akmenės kraštui už nuopelnus verslo srityje: investicijų pritraukimą, verslo plėtrą, investicinės aplinkos gerinimą. Meras sakė, jog labiausiai didžiuojasi, kad vieną iš krivūlių skyrė Lietuvos verslo konfederacija.

Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė informavo, kad Akmenės rajono savivaldybės verslo plėtros skatinimo programos lėšomis besinaudojančių smulkiųjų verslininkų daugėja, kitais metais jų tikimasi dar daugiau.

Pagrindinė diskusija šiame savivaldos ir verslo susitikime vyko dėl „Akmeniečio kortelės“. Įžvalgas, kokia tai galėtų būti kortelė, pateikė Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriaus vedėja Ilona Lapkuvienė.

Savivaldybės meras V.Mitrofanovas informavo apie pagrindinį tikslą, kurio siekiama įdiegiant kortelę: gyvenamosios vietos deklaravimas. Manoma, kad šiuo metu Akmenės krašte įsikūrę nemažai gyventojų, tarp jų – ir užsieniečių, kurie čia nedeklaravę savo gyvenamosios vietos. Dėl to Savivaldybė netenka dalies finansų, nes kai kurios veiklos sritys finansuojamos pagal gyventojų skaičių.

Kortele bus siekiama ir moralinių tikslų – kad jos turėtojai jaustų pasitenkinimą, kad gyvena Akmenės krašte ir tuo didžiuotųsi. Pavyzdžiui, kai po rajoną lyg didmiesčiuose kursuos žemagrindžiai autobusai, su „Akmeniečio kortele“ jais bus galima važinėti nemokamai.

Susirinkusiesiems pristatyta ir pavyzdžių, kaip veikia analogiškos kortelės keliuose šalies miestuose – pabrėžta, kad itin aktyviai jų reklama naudojasi ir taiko nuolaidas verslininkai. Akmeniškių verslininkų irgi paprašyta būti solidariais su Savivaldybe dėl „Akmeniečio kortelės“ įdiegimo. UAB „Keturios sesės“ direktorius Edvardas Stonkus ir kiti pasidžiaugė, jog rajono įvaizdis gerėja ir pažadėjo palaikyti „Akmeniečio kortelę“.

Pasitarime dalyvavusios Akmenės rajono vietos veiklos grupės atstovės Aida Rubel ir Roberta Mikienė pasisiūlė prisidėti prie „Akmeniečio kortelės“ įdiegimo projektais, tarkim, informuojant, šviečiant potencialius kortelės turėtojus. 

Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė
Autorės nuotr.

Atgal