Naujienos

Aplankytas miestas partneris Koninas

Naujienos

Savivaldybės tarybos nariai Linas Lileikis, Monika Kateivaitė ir Ingrida Sakalauskienė - oficiali delegacija – pabuvojo Konine (Lenkija), Akmenės rajono draugystės miesto partnerio šventėje. Joje, be akmeniškių, dalyvavo delegacijos iš Duobelės (Latvija), Hernes (Vokietija), Joniškio (Lietuva), Karlovo (Bulgarija), Jastrzębie Zdrój (Lenkija).

Akmenės rajono savivaldybės tarybos nariai dalyvavo Konino miesto mero Piotro Korytkowskio ir tarybos narių priėmime, susipažino su visų šalių atstovais, o su Karlovo ir Hernes  delegatais aptarė galimo tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

Konino šventės svečiai galėjo pamatyti ne tik lenkų šokėjų ir muzikantų pasirodymus, bet ir dalyvauti ekskursijoje NATO bazėje, pabuvoti senovinių "Mercedes" automobilių suvažiavime, apsilankyti vandens ir kanalizacijos įmonėje su unikalia vandens valymo sistema.

Akmenės rajono savivaldybė ir Konino miestas regioninio bendradarbiavimo sutartį pasirašė 1999 m. rugsėjo 21 d. Nuo tol keičiamasi oficialiomis delegacijomis, rengtos tarptautinės vaikų vasaros poilsio stovyklos, parodos, muzikantai ir šokėjai dalyvavo abiejose šalyse organizuojamose meno, muzikos festivaliuose, šventėse.

Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2000 metais,įvertinant tarptautinio bendradarbiavimo plėtojimo tarp savivaldybių nuopelnus, tuomečiam Konino miesto prezidentui Kazimierz Palasz suteiktas Akmenės rajono garbės piliečio vardas. Daugiausia šio žmogaus dėka į bendraminčių ir draugystės partnerių ratą įtrauktos savivaldybės iš įvairių šalių bičiuliaujasi iki šiol.

Nuotraukose: Akmenės rajono savivaldybės delegacija su Konino miesto meru Piotru Korytkowskiu (pirmas iš kairės), viešnagės akimirkos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal
easy read