Naujienos

Apžvelgtas institucinės globos pertvarkos dešimtmetis

Naujienos

Lietuva jau dešimtmetį įgyvendina žmonių su negalia globos deinstitucionalizaciją. Šį procesą galima suvokti kaip institucinės globos pertvarką arba kaip perėjimą nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Per šį laikotarpį buvo sukurta paslaugų, padedančių negalią turintiems žmonėms savarankiškai gyventi bendruomenėje.

Koks rezultatas pasiektas per dešimtmetį? Kas pavyko, o ką reikėtų keisti? Kaip šiame procese bendradarbiavo ministerijos, savivaldybės, nevyriausybinio sektoriaus ir socialinių paslaugų organizacijos? Ar priartėta prie žmonių su negalia konvencijos įgyvendinimo ir kaip bus judama toliau?

Šiomis temomis diskutuojama Vilniaus rotušėje vykstančiame renginyje „Nuo globos link galimybių“,  kurį organizavo Neįgaliųjų reikalų departamentas kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Akmenės rajono savivaldybei atstovauja vicemerė Inga Vismantienė ir Socialinės paramos skyriaus Paslaugų poskyrio socialinė darbuotoja konsultantė Sandra Stalerūnienė.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal