Naujienos

Dėmesys sutelktas į moksleivių rūkymą

Naujienos

Bendrai diskusijai susitiko Savivaldybės, bendrojo ugdymo bei kitų su vaikais, jaunimu dirbančių įstaigų, policijos, pasienio tarybos, medicinos įstaigų vadovai ir atstovai. Kalbėtasi apie šių laikų jaunuomenės rykštę – narkotikus. Akcentuota, jog plinta nauja, labai pavojinga paaugliams, narkotikų atmaina - sintetiniai kanabinoidai, dažniausiai įterpiami į elektroninių cigarečių skystąjį tabaką.

Susitikimo dalyviams svarbiausia buvo numatyti prevencines ir drausminimo priemones. Jų įvardyta įvairių: vaizdo įrašo kamerų gausinimas gimnazijose, renginiai, į kuriuos bus kviečiami kinologai su šunimis, išmokytais aptikti narkotines medžiagas, mokyklų aprūpinimas specialiais testais, galinčiais atpažinti narkotines medžiagas. Taip pat nuspręsta labiau pasitelkti tėvus, nes ir jie atsakingi už tai, kaip elgiasi jų vaikai mokykloje. Bus siekiama glaudžiau bendradarbiauti su vaiko teisių apsaugos tarnyba, nes šiuo metu pasigendama atsakomojo ryšio, sprendžiant nepilnamečių elgesio problemas.

Po kurio laiko vėl bus šaukiamas bendras įvairių įstaigų atstovų susirinkimas ir dalijamasi įžvalgomis, kiek efektyviai veikia šįkart numatytos prevencijos prieš rūkymą ir narkotikų vartojimą priemonės, kokių naujų jų reikėtų imtis ateityje.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius    

Atgal