Naujienos

Draugystę stiprinantis japonų vizitas

Naujienos

Birželio pradžioje Akmenės rajonas sulaukė garbingų svečių – Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Tetsu Ozaki ir Mukawa (Japonija) miestelio mero Yoshiyuki Takenaka. Šis vizitas yra svarbus žingsnis stiprinant draugystės ryšius tarp dviejų savivaldybių, kurios partneriško bendradarbiavimo ketinimų protokolą pasirašė dar 2019 metais.

Mukawa miestelio meras pirmą kartą lankėsi Akmenės rajone. Vizito tikslas buvo dalyvauti „Akmenės smuikelio“ šventėje ir susipažinti su rajono kultūra bei bendruomene.

Per tris vizito dienas svečiai aplankė įvairias Akmenės rajono įstaigas ir lankytinus objektus: susipažino su Akmenės rajono sporto ir sveikatingumo centro veikla, Naujosios Akmenės kultūros rūmuose turėjo galimybę susipažinti su rajono kultūriniu gyvenimu, bendruomenės renginiais ir tradicijomis. Taip pat vizito metu svečiai stebėjo įspūdingą vaikų karatė pasirodymą sporto klube „Energija“, kuris paliko didelį įspūdį Mukawa miestelio merui. Vėliau buvo aplankyta Akmenės rajono viešoji biblioteka, kur pristatyta bibliotekos veikla, o Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykloje „Atžalynas“ svečiai domėjosi vaikų ugdymo procesu.

Svečiai taip pat dalyvavo ekskursijose Akmenės krašto muziejuje, Ventos regioniniame parke bei Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate, kur susipažino su unikalia Akmenės krašto istorija, paveldu ir gamta.

Svarbiausiu vizito akcentu tapo sakuros pasodinimas ir draugystės lentelės atidengimas, kurie simbolizuoja dviejų tautų draugystę ir bendradarbiavimą. Vizito kulminacija – dalyvavimas „Akmenės smuikelis“ šventėje. Svečiai turėjo galimybę susipažinti su vietos tradicijomis ir kultūra. Mukawa miestelio meras netgi pasakė sveikinimo kalbą lietuvių kalba, kas sulaukė didžiulio renginio dalyvių palaikymo ir plojimų.

Tikime, kad šis vizitas sustiprino draugiškus ryšius tarp Akmenės rajono ir Mukawa miestelio, ir tai paskatins dar didesnį abipusį kultūrinį ir socialinį bendradarbiavimą ateityje.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus informacija ir nuotraukos

Atgal
easy read