Naujienos

Elektroninės paslaugos – greita, patogu ir patikima!

Naujienos

Primename, kad greičiau, patogiau ir paprasčiau daugelį klausimų galite išspręsti ir gauti atsakymus tiesiog naudodamiesi internetu.

Jums gimė vaikas, ruošiatės kelionei ar pradedate verslą, o galbūt tapote ūkininku? Yra daugybė gyvenimiškų situacijų, kai kiekvienam mūsų prireikia turėti reikalų su įvairiomis valdžios institucijomis: gauti pažymas, užsakyti dokumentus ir panašiai. Elektroninių valdžios vartų svetainė www.epaslaugos.lt suteikia galimybę patogiu laiku internete rasti reikiamą elektroninę paslaugą ir savo rūpimus klausimus spręsti virtualiai; išvaduoja nuo blaškymosi: visas paslaugas galime rasti viename portale, nereikia sukti galvos – čia galite naršyti pradėdamas nuo savo poreikio.

Elektronines paslaugas taip pat galite užsisakyti Akmenės rajono savivaldybės interneto svetainėje adresu: www.akmene.lt > Paslaugos > Viešosios ir administracinės paslaugos.

Norėdami naudotis e. paslaugomis, turite patvirtinti savo asmens tapatybę prisijungę vienu iš siūlomų būdų: per e. bankininkystę, su elektroninės atpažinties priemonėmis arba su užsienio šalių atpažinties priemonėmis (eIDAS)

El. paslaugų privalumai:

- Neišeidami iš namų galite teikti oficialius raštus, deklaruoti gyvenamąją vietą, registruoti vaiko gimimą, pateikti skundą ar prašymą. Elektroniniu būdu taip pat patogu įregistruoti ūkininko ūkį, gauti leidimą kirsti, persodinti, pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus, vykdyti kasinėjimo darbus ir kt.

- Gyventojams ar verslo atstovams užsakant pažymą nebereikia pateikti papildomų dokumentų ar duomenų, kurie saugomi valstybės informacinėse sistemose ir registruose (pvz., VĮ Registrų centro, SODROS ir kt.), nes sukurti technologiniai sprendimai suteikia galimybę Savivaldybės darbuotojams visą reikalingą informaciją gauti iš šių registrų automatiniu būdu, pasinaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) priemonėmis.

- Užsakyti paslaugą patogu ir paprasta: rengiamų prašymų formų tam tikri laukai užpildomi automatiniu būdu, be to, galima stebėti paslaugos teikimo būseną ir numanyti, kada paslauga bus suteikta.

- Naudojantis elektroninėmis paslaugomis mažėja eilės Savivaldybės administracijoje, gerėja aptarnavimo kokybė, trumpėja teikiamų paslaugų laikas, dokumentai siunčiami ir gaunami daug greičiau.

Atkreipiame dėmesį, kad net 17 el. paslaugų galima užsisakyti prisijungus per e. bankininkystę, be elektroninio parašo. Tad labai greitai pateiksite prašymą, jeigu Jums reikia:

  • Pažymos: apie darbo stažą, deklaruotą gyvenamąją vietą, žemės dirbimą; apie atsiskaitymą už valstybinės žemės nuomą.
  • Dokumentų išrašų, nuorašų ir kopijų iš archyvo.
  • Leidimų organizuoti renginius, prekiauti ir/ar teikti paslaugas viešosiose vietose ar renginių metu; įrengti išorinę reklamą; kirsti, persodinti, pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus.
  • Suteikti numerius pastatams, butams.
  • Saugaus eismo klausimais: dėl kelio ženklų, pranešti apie kasinėjimo darbus, važiuoti didžiagabarite ir/ar sunkiasvore transporto priemone ir pan.
  • Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos, hidrotechnikos ar melioracijos klausimais ir pan.

Jeigu turėtumėte klausimų apie e. paslaugas ar jų teikimą, maloniai prašome kreiptis į Akmenės rajono savivaldybės administracijos interesantų priimamojo „vieną langelį“ (I a. fojė), tel. (8 425) 59707, el. p. ausra.budovaite@akmene.lt

 

Bendrojo skyriaus informacija

Atgal
easy read