Naujienos

Į Savivaldybę akmeniškiai rinkosi dovanoti kraujo

Naujienos

Savivaldybės didžioji posėdžių salė vakar pusdienį buvo užleista medicinos darbuotojams – čia Akmenės krašto donorai neatlygintai davė kraujo. Padovanoti savo itin brangaus turto – sveiko kraujo – ligoniams, avarijose nukentėjusiems žmonėms, komplikuotą gimdymą patyrusioms moterims atėjo 63 akmeniškiai, 56 iš jų tapo donorais. 7 žmonės dėl įvairių sveikatos sutrikimų ir kitų priežasčių šįkart negalėjo duoti kraujo. 

Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Kad pakaktų kraujo ir jo komponentų būtina, jog į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Vien sostinėje, Nacionaliniame kraujo centre, kasdien kraujo turėtų duoti daugiau nei 150 donorų – tuomet ligoninės nejaustų kraujo stygiaus.

Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas ir propaguoti savanorišką kraujo donorystę, rengiamos išvažiuojamosios akcijos. Ir į Akmenės kraštą neatlygintinai imti kraujo viešosios įstaigos Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojai atvyksta kas kelis mėnesius, nebe pirmą kartą donorai priiminėjami Savivaldybės patalpose. Nuolat aktyviai kraujo dovanoja ir Savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojai. Neatlygintinos donorystės pavyzdį kiekvieną sykį rodo ir Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas bei jo šeimos nariai. Truputį negalavęs meras šįkart negalėjo duoti kraujo, tad į prieššventinę donorystės akciją atlydėjo žmoną Ingridą Mitrofanovienę.

Savivaldybės administracijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotraukose: neatlygintinos donorystės akcija surengta Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje; kraujo ligoniams dovanojo Ingrida Mitrofanovienė

Atgal