Naujienos

Kalbėtasi tradiciniame susitikime

Naujienos

Surengtas tradicinis, jau kelintus metus organizuojamas, pokalbis, į kurį Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas pakviečia rajone veikiančių konfesijų vadovus. Ir šįkart norėta išklausyti parapijų vadovus, atstovaujančius dideles tikinčiųjų bendruomenes, papasakoti apie Savivaldybės vykdomus projektus ir kitas veiklas.

Pokalbyje dalyvavo svečiai Akmenės dekanato dekanas, Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo parapijos klebonas Olijandas Jurevičius, Akmenės Šv. Onos parapijos klebonas kan., bažn. t. dr. Algis Genutis, Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas relig. m. mgr. Andrius Eidintas bei Savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis ir patarėja Inga Vismantienė, Administracijos direktorė Aromeda Laucienė.

Parapijų vadovai papasakojo, kokiomis mintimis ir darbais gyvena, ką planuoja artimiausiu laiku. Kunigai išsakė susirūpinimą, kad itin smarkiai pabrangus visų rūšių energijai ir kitoms paslaugoms bei prekėms sunku išgyventi. Antai Ventos parapija norėtų atnaujinti įgarsinimo sistemą ir suolus. Savivaldybės siūlymu, reikėtų tvarkyti šalia Akmenės bažnyčios esančią teritoriją (automobilių parkavimo aikštelę, skirtą ir bažnyčios, ir Kultūros namų lankytojams), apšviesti bažnyčios fasadą, kad ir akmeniškiai, ir rajono svečiai galėtų vakarais grožėtis šiuo puikiu senu statiniu. Naujosios Akmenės bažnyčios fasadą jau nebeįstengiama kasdien apšviesti ir keblu pastatą šildyti, o numatytų remonto darbų planus sujaukė itin padidėjusios statybinių medžiagų ir paslaugų kainos.

Kai kuriuos sumanymus išpildyti ir atsikratyti didžiausių ūkinių bėdų parapijoms padeda kasmet Savivaldybės tarybos sprendimu skiriamos lėšos, kuriomis pagal galimybes prisidedama prie religinių bendruomenių svarbiausių projektų. Prie jų prisidėti ketinama ir šiemet. 

Kunigai susitikime kalbėjo ne vien apie religinių bendruomenių poreikius. Antai Ventos parapijos vadovas A. Eidintas priminė apie labai prastus ruožus kelyje Venta – Naujoji Akmenė. Savivaldybės meras V. Mitrofanovas pajuokavo, kad klebono vos iškelta problema bus pašalinta akimirksniu: dėl šio valstybinio kelio remonto dar šiemet jau susitarta. Tai išgirdęs klebonas A.Eidintas apsidžiaugė ir negailėjo gerų žodžių: „Visiems lygiuotis Lietuvoje reikia į Akmenės rajoną. Dievo dovana rajono gyventojams toks meras. Esu čia vienuolika metų, kaip vėlyvas vakaras ir diena yra tai, ką pamačiau atvykęs, ir kas yra dabar...“

Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal