Knygoje - trisdešimt Papilės seniūnijos metų

Į Papilės seniūnijos gyventojų ir kitų skaitytojų rankas keliauja spaustuvės dažais tebedvelkianti nauja knyga „Mūsų Papilė“. Tai 1100 egzempliorių tiražu išleista knyga apie Papilės seniūnijos veiklą 1990 - 2020 metais. Leidinio sudarytojas ir redaktorius - visuomenės veikėjas, žurnalistas, kraštotyrininkas, Akmenės rajono Garbės pilietis Leopoldas Rozga. Knygoje publikuojami 34 straipsniai, juos parengė 21 autorius.
Knygoje aprašomas ir nepriklausomos Lietuvos 100 metų jubiliejaus pasitikimas, paminklo šiai sukakčiai idėjos gimimas ir įgyvendinimas, šimto ąžuolų giraitės sodinimas. Neužmiršti ir Kilniausio poelgio nominacijos laureatai, nuo 1998 metų jų jau išrinkta 31. Aprašomos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos, apsilankę iškilūs svečiai, ūkis ir verslai, krašto sakralinės erdvės, švietimas, kultūra, sportas. Žmonės ir jų likimai, Papilės krašto poetai. Dėmesio skiriama išnykusių kaimų atminimui, priminti karų ir sukilimų verpetai.
Ši knyga gimė Papilės seniūnijos rėmimo fondui įgyvendinus projektą „Istorinės atminties išsaugojimas ir aktualizavimas bendruomenėje-knygos „Mūsų Papilė“ leidyba“. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba, Akmenės rajono savivaldybė, jo idėją palaikė ir lėšų knygos leidybai skyrė fiziniai bei juridiniai asmenys. Simboliška, kad knygos viršelyje – Šv. Jurgio skulptūra, stovėsianti miestelio aikštėje (nuotrauka Jono Strazdausko). Tai Papilės krašto žmonių dovana Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui.
Antanas Vaičius, buvęs ilgametis Papilės seniūnas, inicijavęs ne vieną seniūnijai, jos istorijai ir savitumui, gyventojamspašvęstą knygą, filmą, leidinį „Mūsų Papilė“ vadina nauja istorinės reikšmės knyga. „Pirmiausia nuoširdžiai dėkoju rėmėjams. Džiugu, kad per tuos tris darbo dešimtmečius mums, Papilės krašto žmonėms, pavyko susitelkti, įtraukti kraštiečius, gyvenančius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Visų bendromis pastangomis ateities kartoms iš viso paliksime beveik 2400 puslapių istorinės medžiagos. Tai rašytinis paminklas čia gyvenusiems, dirbusiems, mylėjusiems, kūrusiems savo ir vaikų ateitį žmonėms. Šito paminklo niekas nesunaikins. Jis pasklidęs po visą pasaulį. Keletą egzempliorių esame išsiuntę ir už Atlanto– kraštiečiams,“ – sako A.Vaičius.
Parengė Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė
Autorės nuotr.