Naujienos

M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionės po Akmenės kraštą

Naujienos

Šeštadienio vakarą TV3 televizijos žiūrovai kviečiami žiūrėti laidą „Aplink Lietuvą. Žmonės“. Šį kartą laidos vedėjai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius prisilies prie seniausių Lietuvos laikotarpių. Ekskursiją po Ventos regioninį parką praves gidas Justas Teišerskis. Vyras kilęs iš Akmenės krašto, todėl puikiai išmano visas apylinkes.

„Noriu, kad atvykę žmonės išsivežtų puikius atsiliepimus ir dar daugiau sužinotų apie Lietuvos geologiją, krašto istoriją“, – pasakoja gidas. Laidos vedėjus J. Teišerskis supažindins su gamta ir nepamirš kultūros.

Vyras papasakos, kada susikūrė Akmenės kraštas, o vėliau praves ekskursiją po Akmenės karjerus, parodys milžinišką traktorių, Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį. Vaikščiodami po karjerus M. Starkus ir V. Radzevičius pasijaus, lyg būtų ne Lietuvoje. „Ne lietuviški peizažai… Čia kaip koks „Tvin Pykso“ vaizdas“, – stebėsis V. Radzevičius.

„Justas mus labai sužavėjo. Jis iš tų šviesių žmonių, kurie labai myli savo darbą. Jie moka pasakoti, turi talentą tai daryti, sudomina, turi žinių“, – pažintimi džiaugsis M. Starkus.

Didžiausi išbandymai keliautojų lauks Šaltiškių molio karjere. Kadangi prieš vizitą labai stipriai palijo, molis, kuris įprastai būna sudžiūvęs, virto šlapia mase. Paprastas pasivaikščiojimas po garsiuosius Marso Akmenės kanjonus tapo tikru išbandymu, kuriam prireikė pastangų. „Kiek akys užmato, matai raudoną molį. Įspūdis toks, kad esi marsietis, vaikštai Marse. Raudona spalva ryškiai dominuoja žalios augmenijos fone“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

Vėliau keliautojai vyks į Joniškėlį, paslaptingą ir net šiek tiek gąsdinantį Karpių dvarą. Čia jie susitiks su Joniškėlio kraštotyrininku Viktoru Stanislovaičiu, kuris papasakos naktines dvaro istorijas.

„Baisiomis istorijomis domiuosi ne pirmus metus. Kai dar dirbau mokykloje istorijos mokytoju, kilo mintis prieš lapkričio 1 d. surengti kitokią istorijos pamoką, pakviesti vaikus į senąjį parką, dvarą naktį ir tamsoje papasakoti kitokią istoriją“, – pasakos istorikas.

Netrukus po susitikimo V. Radzevičius ir M. Starkus pasiners į teatrališką pasakojimą, persipynusį  Karpių dvaro legendomis. „Įsijungia vaizduotė, pradedi visa tai matyti. Atrodė, kad oranžerija atsistatė su visais stiklais, mačiau ją vizualiai. Blogas tas dvaras, kuriame nesivaidena. Įspūdingas pasivaikščiojimas“, – po ekskursijos kalbės V. Radzevičius.

„Aplink Lietuvą. Žmonės“  šeštadieniais, 17.25 val. per TV3 televiziją!

Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR biudžeto lėšų.

Šaltinis: aina.lt

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
visuomenės informavimo specialistė
Ieva Ištuganovaitė

Atgal
easy read