Naujienos

Meras pasirašė už inciatyvą „Vote16“

Naujienos

Vasario 19 d. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Umberto Masi ir LiJOT narių koordinatorius Adomas Židonis, siekiantys viešo palaikymo LiJOT inicijuotai akcijai „Vote16“.

„Vote 16“ -  tai pasauliniu mastu vykdoma advokacijos kampanija, siekianti, kad konkrečios valstybės gyventojas galėtų balsuoti rinkimuose nuo 16 metų. LiJOT noras – įteisinti balsavimą nuo 16 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, siekiant ugdyti jaunų žmonių pilietinę atsakomybę, kelti aktyvumą rinkimuose, taip pat suteikti galimybę įsitraukti į politinių sprendimų priėmimą.

Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas jau seniai įvairiuose formatuose yra užsiminęs, kad palaiko balsavimą nuo 16 metų, todėl pritarė LiJOT atstovų teiginiams ir pasirašė iniciatyvą „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 34 straipsnio pakeitimo projekto“, kuria ir siekiama tai įteisinti Lietuvoje.

Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis, Jaunimo reikalų tarybos narės Akmenės gimnazijos moksleivės Akvilė Kulvinskaitė ir Rusnė Poškutė bei jaunimo reikalų koordinatorė Rūta Brazlauskaitė.

Aptarta ne tik iniciatyva „Vote16“, bet ir kalbėta platesnėmis temomis apie socialinės-pilietinės veiklos organizavimą mokyklose, rinkimų simuliacijas, pilietiškumo pamokas bei Vilties ir gedulo dienos organizavimą savivaldybėse.

Džiaugiamės LiJOT prezidento ir narių koordinatoriaus vizitu bei tikimės tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo.

Rūta Brazlauskaitė, Savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė,

vyriausioji  specialistė

Atgal