easy read easy read
easy read easy read

Naujienos

Pasidalyta patirtimi ir pasirašytas bendradarbiavimo dokumentas

Naujienos

Savivaldybės pastatas šiandien šurmuliavo užsienio kalba ir mirgėjo nacionaliniais ukrainiečių raštais siuvinėtomis palaidinėmis –  čia viešėjo grupė pedagogų ir kitų sričių specialistų iš trijų Ukrainos regionų: okupuotojo Mangušo, Šostkos ir Bučos. Tai - antroji ukrainiečių delegacija, per kelias savaites Lietuvoje apsilankiusi pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo finansuojamą projektą „Sėkminga karta“. Projektą vykdo akmeniškė Tarptautinio palaikymo bendrija “Kelias į svajonę“ (pirmininkas Andrius Almanis, sekretorė Inga Shvendikh).

Ukrainiečių vizito Akmenės krašte tikslas – susipažinti su švietimo sistema, pasisemti praktinės patirties rajono mokyklose. O Šostkos atstovai savo savivaldybės mero Mikolos Nogos įgaliojimu turėjo atlikti ypatingą misiją – pasirašyti bendradarbiavimo dokumentą. Tai ir buvo padaryta: Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir  Šostkos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Maryna Kharlamova pasirašė ketinimų protokolą dėl partneriško bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos Akmenės rajono savivaldybės ir Ukrainos Šostkos miesto savivaldybės. Jo tikslas - atsižvelgus į abiejų šalių suinteresuotumą gilinti, stiprinti ir plėsti įvairiapusius ryšius bei skatinti šalių draugystę ir bendradarbiavimą.  

Šventiškame renginyje dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojai Inga Vismantienė ir Tomas Martinaitis, Tarybos nariai Romualdas Norbutas ir Artūras Pekauskas, Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė ir kiti asmenys.  

Savivaldybės meras V.Mitrofanovas svečiams priminė nuo ko prasidėjo draugystė tarp akmeniškių ir Šostkos gyventojų, papasakojo apie Akmenės krašto aktualijas, apibūdino ką tik pasirašyto ketinimų protokolo abipusę reikšmę.

Pažintis tarp Šostkos ir Akmenės rajono prasidėjo 2018 metais vaikų stovykla, vėliau dvi oficialios akmeniškių delegacijos ir viena šostkiečių pabuvojo vieni pas kitus.  „Dideles pastangas dėsime, kad nenusiviltumėte mūsų bendradarbiavimu“, - patikino Šostkos miesto savivaldybės mero pavaduotoja M. Kharlamova.

 Susitikimas vyko itin jautriai, svečiams vis dėkojant už lietuvių pagalbą karo siaubiamai Ukrainai, už suteiktą prieglobstį tūkstančiams karo pabėgėlių, už moralinį palaikymą. O kai ukrainiečiai parodė videomedžiagą apie sugriautą Bučą ir karą, ašaras braukė dažnas susitikimo dalyvis...

Optimizmo dėl jų laukiančios gražios ateities ukrainiečiams įkvėpta pademonstravus filmuką apie Akmenės kraštą, aprodžius gražiausias Savivaldybės pastato erdves, apsikeitus suvenyrinėmis dovanomis.

Iki vizito Naujojoje Akmenėje Ukrainos delegatai jau pabuvojo Joniškyje, Šiauliuose, Kuršėnuose ir Mažeikiuose, o laukia jų dar kelionė į Vilnių, į Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą.  

Rugsėjo mėnesį pradėtas „Sėkmingos kartos“ projektas vyks iki ateinančių metų liepos. Jo dėka dar bus surengta virtualių pokalbių, konferencija Ukrainoje ir kitų veiklų.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal
easy read easy read