Naujienos

Pelnytas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą

Naujienos

Vidaus reikalų ministerija pranešė, jog Akmenės rajono savivaldybė apdovanojama Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Apdovanojimų ceremonija vyks nuotoliniu būdu lapkričio 30 dieną.

Šis aukštas Savivaldybės įvertinimas – tai patikinimas, kad dauguma Akmenės rajono gyventojų savo krašte jaučiasi gerai, jų lūkesčiai patenkinami, į jų poreikius įsiklausoma. Akmeniškiai tai išsakė gausiai dalyvaudami anoniminėje apklausoje, kurioje vertino įvairius Savivaldybės veiklos aspektus. Pelnytas apdovanojimas – tai taip pat pagyrimas Savivaldybės merui ir tarybai, Administracijai, seniūnijoms, seniūnaitijoms, gyventojų bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir visiems, kas aktyviai dalyvauja tvarkant Akmenės krašto kasdienybę ir grindžiant puikią jo ateitį.

Kaip dalyvaujama vertinime dėl Europos Tarybos ženklo?

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centru „Dainava“ – įgyvendina projektą „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“. Viena iš projekto sudedamųjų dalių yra Europos Tarybos 12-kos Gerojo valdymo principų įgyvendinimo Lietuvos savivaldybėse vertinimas. Pagal Europos Tarybos patvirtintą metodiką to pageidavusias savivaldybes vertino gyventojai, politikai, darbuotojai, taip pat savivaldybės pačios įsivertino savo veiklą, pateikdamos atitinkamus įrodymus. Akmenės rajono savivaldybėje buvo sudaryta keturių asmenų darbo grupė, kuri įtemptai dirbo nuo rugsėjo mėnesio ir pagal minėtąją metodiką parengė visą reikiamą medžiagą, pateikė gausius duomenis, inicijavo apklausas, pildė klausimynus, konsultavosi su ekspertais.

Iš viso vertinime dalyvavo 35 savivaldybės, apdovanojimą pelnė 14. Akmenės rajono, Alytaus miesto, Anykščių rajono, Birštono, Druskininkų, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilkaviškio rajono savivaldybės surinko nustatytą skaičių balų ir bus apdovanotos Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą.

Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Atgal