Naujienos

Sėkmingai išlaikykime ir kitą pandemijos egzaminą

Naujienos

Rodos, nemažai laiko nutekėjo nuo COVID-19 karantino, kuris buvo visiškai sukaustęs mūsų kasdienybę ir šventes. Uždaras gyvenimo ir darbo būdas, sustoję verslai, sambūrių atšaukimas, vienkartinės pirštinės ant rankų ir veidus dengiančios kaukės, atrodė, po truputį nutolsta ir nugrimzta į praeitį. Parduotuvėse, autobusuose buvome be kaukių, vis gausiau einame į koncertus ir kitus viešus renginius, dažniau dalyvaujame asmeninėse šventėse, pradėjome keliauti ne tik į artimąjį, bet ir į tolimesnį užsienį. 

Tik televizijos laidų, interneto portalų matomiausiose vietose publikuojama informacija neleidžia užsimiršti: virusas tebeklajoja po šalis ir kontinentus. Vis dažniau neprognozuojamais protrūkiais jis ateina ir pas mus, į Lietuvą. Statistika negailestinga: susirgusių koronos viruso liga daugėja. Specialistų žiniomis, apie ketvirtadalis iš visų užsikrėtimų liko neišaiškintomis aplinkybėmis, kai nežinia, nei kur, nei kada, nei nuo ko žmogus užsikrėtė. Tokie atvejai - patys grėsmingiausi. Atsakingos šalies institucijos ne tik planuoja griežtinti prevencijos priemones, bet ir imamasi konkrečių veiksmų. Trečiadienį nuspręsta: nuo rugpjūčio 1-osios veido apsaugos priemones vėl privalėsime dėvėti viešose uždarose vietose – viešajame transporte, parduotuvėse, prekybos centruose, įvairiose paslaugų teikimo vietose. Išimtys kol kas paliktos viešojo maitinimo vietoms bei kultūros ir sporto renginiams.

Ir mums, akmeniškiams, žinios apie gausėjančius užsikrėtimus koronavirusu, vėl privalomas dėvėti veido kaukes perša mintį, jog liga – čia pat. Tai, kad Akmenės krašte beveik nebuvo susirgimų, ir Jūsų, mielieji, nuopelnas. Buvote drausmingi ir atsakingi, laikėtės rekomendacijų. Saugojotės patys ir saugojote kitus. Tačiau pasibaigęs karantinas, atsivėrusios valstybių sienos, atsigaunantys verslai ir atnaujintos visų rūšių kelionės kasdien didina pavojų užkratui atkeliauti ir plisti tarp mūsų. Ne tik ateityje, kai prognozuojama antroji COVID-19 ligos banga. Ne tik orams ėmus vėsti, kai numatomas daug spartesnis viruso plitimas, bet ir dabar.

Todėl labai prašau, prieš nusprendžiant keliauti į užsienį atostogų, gerai apsvarstyti, ar negalima būtų šįkart pailsėti Lietuvoje. Pasverkime, ar verta be jokio reikalo, vien iš smalsumo, eiti iš parduotuvės į parduotuvę ir taip leisti laiką. Ar tikrai būtina organizuoti gimtadienius, vardadienius ir kitokias užstalės šventes, į jas sukviesti dešimtis svečių ir taip sudaryti sąlygas virusui plisti? Vis pagalvokime, ar plauname, dezinfekuojame rankas ir kaip dažnai tai darome. Pasižiūrėkime, ar turime kišenėje veido kaukę. Ir ją nešiokime ne tik privengdami pabarimo, sugėdinimo ar baudos, o iš suvokimo, kad saugotis užkrato reikės tol, kol pasaulis vienu ar kitu būdu nuo jo išsivaduos. Jei sužinote, kad grįžęs iš užsienio šalies, kurią aplankius privalu saviizoliuotis, asmuo to nedaro – praneškite. Tai bus pilietiškumo apraiška vardan mūsų visų, o ne apskundimas.

Tai, kad pavasarį išvengėme COVID-19 ligos protrūkio Akmenės krašte, vertinu kaip mūsų – medikų, pedagogų, policininkų, verslininkų, savanorių, Savivaldybės ir seniūnijų darbuotojų, visų rajono gyventojų – puikiai išlaikytą egzaminą. Linkiu ir trokštu, kad taip pat gerai išlaikytume ir kitą egzaminą – išsisaugotume nuo pavienių ligos židinių dabar, nuo antrosios užkrato kilimo bangos rudenį. Nuo mūsų pastangų priklauso labai daug. Kartais – viskas!    

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas

Atgal