Naujienos

Šiaulių apskrityje septyni iš dešimties smulkiųjų verslininkų naudojasi VMI e. paslaugomis

Naujienos

2019 m. rugsėjo 17 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad virtualų buhalterį i.APS išbandė ir sėkmingai individualios veiklos pajamas ir išlaidas e. būdu veda jau beveik 500 apskrities gyventojų. Tai dešimtadalis šalies smulkiojo verslo atstovų, tapusių i.APS naudotojais.

„Virtualiu buhalteriu i.APS vienodai aktyviai naudojasi tiek individualią veiklą vykdantys pagal pažymą, tiek įsigiję verslo liudijimą gyventojai. Tarp i.APS naudotojų apskrityje pirmauja Šiaulių miesto bei Akmenės rajono smulkieji verslininkai. Labai svarbu, kad iš dešimties septyni Šiaulių apskrities gyventojai, užsiimantys individualia veikla su pažyma ar verslo liudijimu, aktyviai naudojasi ir kitomis nemokamomis elektroninėmis paslaugomis per Mano VMI sistemą, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, jog mokesčių specialistams pastarąjį kartą Šiaulių Pabalių turguje susitikdami su vietos prekeiviais išgirdo, kad tarp jų yra tokių, kurie Mokesčių inspekcijoje jau porą metų nebuvę. – Jie šiuolaikiškai sau patogiu laiku per Mano VMI įsigyja, prasitęsia verslo liudijimą, užsisako pažymą ar naudojasi kitomis teikiamomis paslaugomis.“

Tąkart turgaus prekeiviams mokesčių specialistai pristatė, kaip naudojantis virtualiu buhalteriu galima suvesti pajamas ir išlaidas. Tokiems gyventojams, kurie pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo — pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą. Todėl gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i.APS, VMI jau 2020-aisiais parengs preliminariąsias pajamų deklaracijas. Jos bus užpildytos pagal i.APS vedamą pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis.

Šiaulių AVMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie norėtų pradėti pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą e. būdu, tačiau jiems nedrąsu, reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius, Šiaulių AVMI kviečia kiekvieną ketvirtadienį 9 val. ir 15 val. į organizuojamus virtualaus buhalterio i.APS mokymus, kurie vyksta Šiaulių AVMI, Vilniaus g. 265, II korpuso 102 kab. Atvykstančiųjų į mokymus prašoma turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019-aisiais išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. Mokesčių specialistų padedami gyventojai iškart, mokymų metu, gali įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i.APS.

VMI duomenimis, šių metų rugpjūčio pabaigoje individualią veiklą pagal pažymą Šiaulių apskrityje vykdė daugiau nei 12 tūkst. gyventojų, o įsigiję verslo liudijimą dirbo beveik 6,4 tūkst. gyventojų.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Nuotraukoje: Pabalių turguje mokesčių specialistai moko naudotis virtualiu buhalteriu i.APS.

Išsamesnė informacija žurnalistams:
Elona Limantienė,
Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,
 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

PAPILDOMA INFORMACIJA apie i.APS naudotojus pagal savivaldybes:

Savivaldybės pavadinimas

i.APS naudotojų

Šiaulių m. sav.

105

Akmenės r. sav.

100

Joniškio r. sav.

46

Kelmės r. sav.

61

Pakruojo r. sav.

82

Radviliškio r. sav.

38

Šiaulių r. sav.

34

Iš viso Šiaulių apskrityje

466

Atgal
easy read