Naujienos

Su medicinos įstaigų vadovais aptartos paslaugų teikimo gyventojams aktualijos

Naujienos

Surengtas pasitarimas Savivaldybės ir rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, kuriame aptartos medicinos paslaugų teikimo gyventojams aktualijos pokarantininiu laikotarpiu. Aiškintasi, kaip sekasi šioms įstaigoms atnaujinti pacientams teikiamas paslaugas ir ką apie tai byloja surengta speciali gyventojų apklausa, aptartas pasirengimas galimai antrai koronaviruso pandemijos bangai ir kita.

Savivaldybės gydytoja Dalia Sketrė rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, kurių dalis pasitarime dalyvavo nuotoliniu būdu, pristatė šalies rodiklius. Pagal juos, teikiamus Sveikatos apsaugos ministerijos, rajono poliklinikos, ambulatorijos ir ligoninė yra beveik atnaujinusios iki COVID-19 pandemijos protrūkio buvusias pagrindines paslaugas.

Visi rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovai pasitarime papasakojo, su kokiais sunkumais susiduriama, kuo labiausiai nepatenkinti pacientai, ar pasirūpinta visų apsaugos nuo koronaviruso priemonių atsarga ateičiai. Dėl šios atsargos visi kalbėjusieji teigė vienodai: apsaugos priemonių turima pakankamai, jų atsargų jau sukaupta arba kaupiama. Ligoniai priėminėjami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus ir konkrečios įstaigos galimybes. Prevenciniai žmonių sveikatos tikrinimai palaipsniui atstatomi į ankstesnį lygį. Pacientų eilės pas šeimos gydytojus, deja,  išlikusios, jas šiuo metu didino ir e.sveikatos elektroninės sistemos sutrikimas bei prasidėjęs medikų atostogų metas.

Visų medicinos įstaigų vadovai pripažino, jog pacientams prisiskambinti į jas sunku. Telefonai nuolat užimti, kadangi dalis paslaugų tebeteikiama nuotoliniu būdu – kai pacientai savo negalavimus gydytojams išsako telefonu, tai užtrunka daug laiko. Bene daugiausiai pastabų dėl to, kad beveik neįmanoma prisiskambinti į registratūrą skirta Naujosios Akmenės poliklinikai. VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Vaida Sungailienė išsamiai, pasitelkusi vienos gydytojos 3 telefonų skambučių išklotinę aiškino, kad kitaip šiuo metu ir neįmanoma, nes pacientų skambučių yra labai daug.

Pasak UAB „Antano Lizdenio sveikatos centras“ direktoriaus Savivaldybės Tarybos nario Antano Lizdenio, reikėtų išmokti ir keletą karantino pamokų. Nors karantinas baigėsi, infekcijų grėsmė neišnyko. Ir ateityje per epidemijas būtų pravartu riboti patekimą į medicinos įstaigas, kad jų koridoriuose prie gydytojų kabinetų nesėdėtų pulkai gripuojančių žmonių ir neplatintų užkrato.

Savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis pristatė rezultatus apklausos, kuri buvo skirta išsiaiškinti, kiek gyventojai patenkinti jiems teikiamomis medicinos paslaugomis, pacitavo ir teigiamų, ir neigiamų atsiliepimų. Iš pastarųjų paaiškėjo, kur, anot vicemero, medikams reikėtų pasitempti: svarbiausia, didinti pacientų prisiskambinimo galimybes, trumpinti eiles pas šeimos gydytojus.

Pasitarime Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas domėjosi, kodėl gana nemenkai padidėjo mokamų medicinos paslaugų kainos, pavyzdžiui, burnos higienisto. Atsakyta, jog dėl papildomai perkamų medikams dabar privalomų dėvėti ir naudoti gausių apsaugos priemonių, kurias jie keičia po kiekvieno paciento. Meras paprašė ir labiau pasirūpinti  pacientų laukimo vietomis prie medicinos įstaigų durų: žmonės neturėtų kaisti, šalti ar šlapti lietuje, jiems turi būti pastatyta kėdžių.

Susirinkimo dalyviai pripažino, kad daugelis pacientų dabar yra emociškai sudirgę. Dėl koronaviruso pandemijos daugelis išgyveno ir išgyvena nerimą, baimę, dėl karantino sutriko įprastas gyvenimo ritmas, kuris neatsistato visiškai ir jam pasibaigus, sunkiau tapo sulaukti medikų pagalbos. Todėl prašyta abipusės kantrybės ir pakantumo: iš medikų ir iš pacientų pusės. Pabrėžta, kad Naujosios Akmenės poliklinikos registratūra dirba darbo dienomis  nuo 7:30 iki 18 val., išankstinė registracija -  nuo 8 iki 18 val., tad nereikia žūtbūt registruotis iš ryto. Ir nereikia piktintis, jog įeiti į ligonines ar poliklinikas galima tik su veido kaukėmis. Ir pacientai privalo rūpintis, kad medikai neužsikrėstų koronavirusu ar kita infekcija, nes, kitu atveju, nebus, kas pasirūpina gyventojų sveikata.

Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotr.

Atgal