Naujienos

Surengtas palaikymo nuotolinis susitikimas

Naujienos

Surengtas nuotolinis susitikimas su Savivaldybės draugystės partneriais iš Ukrainos: Schidnycios ir Šostkos savivaldybių. Meras Vitalijus Mitrofanovas ir Administracijos direktorė Aromeda Laucienė pokalbiui pakvietė Šostkos merą Mykolą Nogą ir mero pavaduotoją Maryną Charlamovą bei Schidnycios merą Ivaną Piliaką ir Tarybos sekretorių Jurijų Žuravčaką. Šis nuotolinis pokalbis surengtas artėjant dvejų metų sukakčiai nuo tada, kai Rusija ginklu masiškai užpuolė Ukrainą ir tebesiaubia šią šalį, žudo jos gyventojus iki dabar. Norėta iš pirmų lūpų išgirsti, kaip gyvena ukrainiečiai ir išreikšti jiems visokeriopą palaikymą.

I.Piliakas pabrėžė, kad Rusija Ukrainą terorizuoja ir gviešiasi jos teritorijos jau dešimti metai.  Schidnycia yra palyginti toli nuo karštųjų karo taškų, čia tebeveikia ligoninės ir mokyklos, tačiau aštrią situaciją išgyvena kaip ir visa šalis.

M.Noga papasakojo, kad nuo Šostkos fronto linija nutolusi vos keliasdešimt kilometrų, tad situacija nuolat įtempta, tačiau nepanikuojama.

Abiejų Ukrainos savivaldybių vadovai padėkojo Akmenės rajonui, Lietuvai ir Europos Sąjungai už besąlyginį palaikymą, patikino, kad dėl karo tebėra nusiteikę optimistiškai.

Meras V.Mitrofanovas pripažino, kad mūsų šalyje į civilinę saugą ir gynybos reikalus buvo žiūrima atmestinai ir nesitikint iššūkių. Dabar situacija keičiasi: vis daugiau dėmesio skiriama priedangų sistemai įrengti, krašto gynybai finansuoti ir pan.

V.Mitrofanovas pakvietė ukrainiečius bičiulystės partnerius atvykti į rugpjūčio pabaigoje vyksiančią Naujosios Akmenės 75-mečio šventę, Schidnycios meras patikino, kad į birželio mėnesį šurmuliuosiantį „Akmenės smuikelį“ atvyks koncertuoti atlikėjų kolektyvas.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal