Naujienos

Susitikimas su rašytoju, scenaristu Broniumi Bušma ir knygos pristatymas

Naujienos

Akmenės rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoju, scenaristu,  pirmojo lietuviško serialo „Giminės“ autoriumi Broniumi Bušma ir knygos „Giminės. Taip jie jas kūrė“ pristatymas.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristatė renginio dalyviams aktoriaus biografiją, kūrybą.

Bronius Bušma gimė Žemaitijoje, Ylakiuose, Skuodo rajone. Mokėsi Lietuvos konservatorijoje,  dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Nuo 1971 m. dirba valstybinėje televizijoje (LRT). Rašė scenarijus lietuviškiems serialams: „Dapkai ir Butkai“, „Broliai“, „Rojus Lietuvoj“, „Giminės“, jų tęsinius „Ąžuolas“, „Giminės po 20 metų“ ir kiti.

Rašytojo pastabumas ir jautrumas aktualijoms – neabejotinas. Tai liudija televizijos serialo „Giminės“ populiarumas. Serialas – ilgos trukmės televizijos dramaturgijos kūrinys, susidedantis iš epizodų, kurie susiję tematika, personažais. Scenarijus – grožinis kūrinys parašytas scenaristo, skirtas kinui.Kiekvieno gyvenime būna momentų, kai pagalvoji, „visai kaip filme“.

Nors labiausiai išgarsėjęs kaip populiarių televizijos serialų scenarijaus autorius, Bronius Bušma yra parašęs ir porą apysakų paaugliams – „Strazdanota vasara“ (1991), „Šventiškas interviu“,  „Monologas savame kieme“, „Markizas – angelų karalius“ (1991) bei romaną „Būk geras, Jackau, nemirk! (2006).Pagal apysaką „Strazdanota vasara“ sukurtas televizijos filmas.

Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda rašytojui Broniui Bušmai „Bronius Bušma – scenaristas, rašytojas“.

Rašytojas, scenaristas Bronius Bušma pristatė  savo  išleistą knygą „Giminės: taip jie jas kūrė“. Rašytojas mintimis pasidalino apie knygos kūrimą, kurioje norėjo atiduoti duoklę praeities laikotarpiui ir aktoriams, bei kitiems serialo kūrybinės grupės nariams, kurie prisidėjo prie vieno populiariausio lietuviško serialo kūrimo. Autorius papasakojo apie serialo kūrimą, kūrybinės komandos bendravimą, linksmas situacijas.  Šio serialo dainos sukūrimo istoriją apie serialo rėmėjų finansavimą, apie anapilin išėjusius, seriale vaidinusius aktorius.

Rašytojas Bronius Bušma Viešajai bibliotekai padovanojo knygų, kurias skaitys Akmenės krašto skaitytojai.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo už prasmingą renginį, padovanodama Broniui Bušmai simbolinį suvenyrą, išminties paukštį - pelėdą.

Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Rimana Vapsvienė, prorektorė Genovaitė  Sakavičienė įteikė rašytojui Broniui Bušmai suvenyrą ir prašė autoriaus pasirašyti Garbės knygoje, padėkojo Viešosios bibliotekos direktorei Zitai Sinkevičienei už prasmingą renginį.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

Atgal