Naujienos

Šventę apsilankymu pagerbė užsieniečiai

Naujienos

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną akmeniškiai Naujosios Akmenės kultūros rūmuose šventė ne vieni, o su užsienio svečiais. Vasario 16-osios šventėje dalyvavo dvi užsienio delegacijos – iš Viru - Nigulos savivaldybės (Estija) ir Duobelės savivaldybės (Latvija). Pasveikinti akmeniškius su išskirtine diena atvyko Viru – Nigulos savivaldybės tarybos narys Gaido Kentemu, mero asistentė Ireen Lumila, Kundos bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos direktorius Hannesu Metsu, Duobelės savivaldybės vicemeras Edgars Laimiņš.

Jau nusistovėjo tradicija, kad artimiausi kaimynai iš Latvijos ir Estijos kasmet kviečiami kartu praleisti Vasario 16-iosios šventę, nes šių šalių ir Lietuvos okupacijos istorija, siekis išsikovoti nepriklausomybę – labai panašūs.

Akmenės rajono savivaldybė ir Duobelės rajonas bendradarbiavimo sutartį pasirašė 1997-aisiais, ši sutartis vėliau buvo tobulinama ir plečiama: 2002, 2004, 2011 metais pasirašytos atnaujintos sutartys. Sovietmečiu irgi būta glaudaus bendradarbiavimo su tuomečiu Duobelės rajonu, būta bendradarbiavimo sutarčių. Tačiau pasirašius pastarąsias bičiulystės sutartis su Duobelės rajonu bendradarbiaujama itin intensyviai, ypač – turizmo, aplinkosaugos, švietimo, kultūros srityse, projektinėje veikloje, nuolat keičiamasi oficialiomis delegacijomis.

Pati naujausia sutartis su Duobelės savivaldybe pasirašyta 2023 m. birželio 10 d. Jos prireikė Latvijoje įvykus teritorinei administracinei reformai. Šia bendradarbiavimo sutartimi siekiama sustiprinti abiejų savivaldybių gyventojų bei bendruomenių ryšius ir santykius, skatinti ir palaikyti abipusius draugiškus mainus.

Bičiulystė su Estijos Viru-Nigula savivaldybe gerokai trumpesnė. Oficialiai susirašinėjama nuo 2018 metų, o 2019 m. rugpjūčio 15 d. pasirašytas ketinimų protokolas dėl partneriško bendradarbiavimo tarp Akmenės rajono ir Viru-Nigula savivaldybių. 

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal