Naujienos

Vasario 2-oji – Pasaulinė pelkių diena

Naujienos

1971-aisiais vasario 2 dieną Irano mieste prie Kaspijos jūros – Ramsare, buvo pasirašyta tarptautinė pelkių ir seklių vandenų apsaugos konvencija, skirta išsaugoti svarbiausias Žemės šlapynes, kurios svarbios regiono ar pasaulinėms ekosistemoms, klimatui, retų rūšių apsaugai, vietos žmonių gyvenamoms sąlygoms – maisto, vandens, bendrai aplinkos kokybei – ir jų palaikymui.

Prie šios konvencijos įgyvendinimo yra prisijungus ir Lietuva – ją LR Seimas ratifikavo 1993 metais. Mūsų krašte į Ramsaro konvencijos sąrašus pirmiausiai buvo įtrauktos penki didžiausi šlapžemių kompleksai. Vienas iš jų, esantis Akmenės rajone, Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas.

Rezervato paskirtis išsaugoti Kamanų pelkę − didžiausią Šiaurės Lietuvoje pelkinį kompleksą su salomis ir pusiasaliais, klampynių supamomis pelkių akimis ir ežerokšniais bei pelkę supantį mišką, taip pat būdingą ir retą augaliją bei gyvūniją. Susipažinti su Kamanų pelke yra skirtas pažintinis takas, kurio ilgis yra apie 4 kilometrus. Taku Jus palydėtų gidas, kuris papasakos apie Kamanų augaliją ir gyvūniją.

Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas itin mėgstamas ir turistų, jei tik organizuojami kokie renginiai maksimalus dalyvių skaičius nuolat užsipildo vos per keletų dienų!

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus informacija

Atgal