Naujienos

Viešėta pas bendradarbiavimo partnerius Mukavoje

Naujienos

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir mero padėjėja Dovilė Liaukšienė apsilankė pas bičiulystės partnerius Mukavos mieste (Japonija).

Susitikimuose  Mukavos savivaldybėje ir su šio miesto meru Yoshiyuki Takenaka kalbėtasi, kas naujo abiejose šalyse ir savivaldybėse įvyko per prabėgusius metus, aptartos ateities bendradarbiavimo galimybės. Viena iš jų – tarpininkaujant Japonijos ambasadai Lietuvoje ateinančiais metais surengti Naujojoje Akmenėje edukacinių užsiėmimų, kuriuose būtų supažindinama su Tekančios saulės šalies kultūra. Tai galėtų būti supažindinimas su kimono apsirengimo ritualu, hieroglifų rašyba ar panašūs dalykai, pakankamai egzotiški europiečiams.

Akmeniškiams delegatams surengta įvairių ekskursijų: į Poponta turgų  (tai - Mukava gamintojo produktų prekyvietė), į Keturių metų laikų rūmus (taip vadinami karštųjų versmių svečių namai), į populiarios Japonijoje žuvies shishamo (ji dar vadinama kapelynu) inkubatorių, į Hobetsu muziejų, kuriame eksponuojamos dinozaurų liekanos bei fosilijos.

Įdomūs pokalbiai surengti Mukavos mokyklose ir cemento gamykloje, kurios, kaip ir Akmenės rajono savivaldybės, vienas svarbiausių tikslų – mažinti anglies dvideginio išskyrimą į atmosferą.

Aktyvus Akmenės rajono savivaldybės ir Japonijos ambasados Lietuvoje bendravimas susirašinėjant pradėtas 2017 metais. Po metų tuometis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda Akmenės rajono savivaldybei pasiūlė pradėti bendradarbiavimą su vienu iš Japonijos miestų. 2019 m. spalio mėnesį Japonijos ambasada Lietuvoje surengė dešimties Lietuvos savivaldybių ir  dešimties Japonijos miestų savivaldybių susitikimą, kuriame ir padėti Akmenės rajono savivaldybės ir Mukava miesto savivaldybės bendradarbiavimo pamatai. Abi vietoves sieja cemento pramonė ir dinozaurų liekanų, fosilijų radimvietės.

Tų pačių metų lapkritį Akmenės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Mukava miesto savivaldybėje ir pasirašė Ketinimų protokolą dėl abipusio partneriško bendradarbiavimo.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyrius

Atgal
easy read