Naujienos

Žemės mokestį būtina sumokėti iki lapkričio 15-osios

Naujienos

2019 m. spalio 28 d., Šiauliai. Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2019 metus mokėtiną žemės mokestį bei šiandien pateikė žemės mokesčio deklaracijas VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt Be to, mokesčio sumas galima sužinoti sistemoje „Mano VMI“ www.vmi.lt/manovmi ar paskambinus telefonu 1882. Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks netrukus. Žemės valdytojai mokestį turi sumokėti iki š. m. lapkričio 15 d.

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad Šiaulių apskrities 70 tūkst. gyventojų ir 859 įmonės  šiemet turėtų sumokėti 5,6 mln. eurų žemės mokesčio: apie 5 mln. eurų sumokės gyventojai, per 0,6 mln. eurų - įmonės ir kiti juridiniai asmenys.

„Šiais metais žemės savininkų nelaukia jokie esminiai pasikeitimai – žemės mokesčio suma gali kisti tik dėl savivaldybių nustatytų tarifų[1]. Pastarieji svyruoja nuo 0,01 iki 4 procentų, - sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių  departamento direktorė Vitalija Kublickienė. – 2019 metais apskaičiuotas didesnis žemės mokestis Radviliškio ir Pakruojo rajonų žemės savininkams, nes savivaldybės nepriėmė sprendimo taikyti 2018 metais galiojusių žemės mokesčio lengvatų.“

Nuo šių metų gyventojai, identifikuoti Mano VMI sistemoje, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, automatiniu pranešimu. Ši paslauga veiks 24/7, o tai leis gyventojams sužinoti informaciją greičiau ir patogiau. Identifikuoti „Mano VMI“ vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia sumokėti. Taip pat automatinė sistema praneš, jei gyventojas turi kitų skolų VMI.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

VMI ragina žemės mokesčio mokėtojus mokestį sumokėti laiku – iki lapkričio 15-osios. Praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI ir susitarti dėl galimybės žemės mokestį mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu. Prašymą gyventojai gali pateikti ir e. būdu. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis - vardą, pavardę ir asmens kodą.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose.

Visą išsamią informaciją apie valdomus sklypus, mokėtinas mokesčio sumas, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą bei kitą informaciją gyventojai bei įmonės ras žemės mokesčio deklaracijose. Taip pat visą informaciją apie žemės mokestį gali gauti paskambinę VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 arba kreipęsi į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje nurodytomis jo darbo valandomis. Mokesčių mokėtojui pageidaujant, jis galės patarti, kaip sumokėti žemės mokestį naudojantis VMI e. paslaugomis.

Papildoma informacija. Žemės mokesčio turėtų sumokėti Šiaulių apskrities:

 GYVENTOJAI (gyv.)

JURIDINIAI ASMENYS (JA)

Šiaulių miesto  19 tūkst. gyv. – 866,5 tūkst. eurų,

Akmenės rajono 3,6 tūkst. gyv. – 170,6 tūkst. eurų,

Joniškio rajono 7,6 tūkst. gyv. – 790,3 tūkst. eurų,

Kelmės rajono 9,4 tūkst. gyv. – 681,2 tūkst. eurų,

Pakruojo rajono 6,6 tūkst. gyv. – 498,2 tūkst. eurų,

Radviliškio rajono 11 tūkst. gyv. – 1418 tūkst. eurų,

Šiaulių rajono 12,7 tūkst. gyv. – 621,2 tūkst. eurų.

Šiaulių miesto 319 JA – 109,3 tūkst. eurų,

Akmenės rajono 49 JA – 28,6 tūkst. eurų,

Joniškio rajono 58 JA – 101,8 tūkst. eurų,

Kelmės rajono 82 JA – 20,8 tūkst. eurų,

Pakruojo rajono 77 JA – 174,9 tūkst. eurų,

Radviliškio rajono 110 JA – 149,2 tūkst. eurų,

Šiaulių rajono 164 JA – 70,9 tūkst. eurų.

Išsamesnė informacija žurnalistams:

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

[1] * 2019 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje http://www.vmi.lt/cms/zemes-mokestis2. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), pagal kurias visus penkerius metus bus skaičiuojamas žemės mokestis,  skelbiamos Registrų centro svetainėje http://www.registrucentras.lt/ntr/. Žemės mokesčio mokėtojai, suvedę žemės sklypo unikalų numerį, toje pačioje svetainėje http://www.registrucentras.lt/masvert/paieska_un.jsp gali sužinoti konkrečias savo sklypų mokestines vertes.

Atgal