Aktuali informacija

Цифрові дозволи на тимчасове проживання у Литві для біженців війни з України: https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine

AKTUALI INFORMACIJA: www.lietuva-ukrainai.lt ir  www.lithuaniaforukraine.lt - svetainėse galite rasti visą reikalingą informaciją (vienoje lietuvių kalba, kitoje ukrainiečių) apie socialinę paramą ukrainiečiams, įsidarbinimo galimybes, statistiką ir pan.

INFORMACIJA APIE KOMPENSACIJAS NUO KARO SIAUBO PABĖGUSIUS UKRAINIEČIUS PRIĖMUSIEMS GYVENTOJAMS IR VERSLUI

INFROMACIJA LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIAMS, ASMENIMS, TURINTIEMS TEISĘ ATKURTI LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ IR LIETUVIŲ KILMĖS ASMENIMS BEI JŲ ŠEIMŲ NARIAMS  APIE VYRIAUSYBĖS PRIIMTĄ NUTARIMĄ DĖL ASMENŲ PERKĖLIMO IŠ UKRAINOS Į LIETUVĄ - LT, UA.

Siekdamama formuoti vienodą praktiką apgyvendinant karo pabėgėlius iš Ukrainos bei atsakyti į dažniausiai pasikartojančius klausimus, susijusius su jau gyvenančiais ukrainiečiais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paruošė atmintinę: atmintinė.

Psichikos sveikatos paslaugos: lankstinukas LT, lankstinukas UA

 

PARAMA UKRAINIEČIAMS:

Akmenės rajono savivaldybės administracija      

Adresas L. Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė

Kodas 188719391                                                   

A/s LT44 4010 0433 0001 0109    

IBAN  LT44 4010 0433 0001 0109    

SWIFT AGBLLT2X                       

bankas LUMINOR Bank AS, pavedimo paskirtis: Parama Ukrainai                                                   

Tel. (8 425) 57 133, el. p.: info@akmene.lt   

Dėkojame už paramą.       

 

Reikalingų daiktų rinkimas į Akmenės rajoną atvykstantiems ukrainiečiams: 

Paramą, darbo dienomis ir valandomis, galite tiesiogiai pristatyti į šias nurodytas vietas:
 
 • Vytauto Didžiojo g. 4, Kruopiai. Kontaktinis asmuo: seniūnės padėjėja Jurgita Adomaitienė, tel. (8 425) 43 733, el. p. jurgita.adomaitiene@akmene.lt.
 • Sodo g. 5, Akmenė. Kontaktinis asmuo: seniūnė Laura Ulmienė, mob. 8 687 83 941, el. p. laura.ulmiene@akmene.lt. Akmenės seniūnijoje paramą galima gabenti ir į Agluoną adresu V.Zubovo g. esantį ūkininko angarą. Skambinti ir tartis dėl priėmimo tel. 8 687 83 941. 
 • Bausko g. 11, Venta. Kontaktinis asmuo: seniūnės padėjėja Renė Karjakinaitė, tel. (8 425) 39 233, el. p. rene.karjakinaite@akmene.lt.
 • Nepriklausomybės g. 32, Papilė (per įėjimą į biblioteką). Kontaktinis asmuo: seniūnė Jūratė Šiurkuvienė, tel: 868783942, el. p. jurate.siurkuviene@akmene.lt.
 • V.Kudirkos g. 3-41, Naujoji Akmenė, Akmenės rajono paramos šeimai centras pagalba šeimai padalinys.
Naujosios Akmenės miesto seniūnija ir Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija, registruoja savo seniūnijose norinčių asmenų aukoti kontaktinius duomenis ir fiksuoja, ką žmonės gali paaukoti. Atsiradus poreikiui, daiktus seniūnijos surinks ir perduos saugojimui.
Kontaktai:
Prašome, kad visi drabužiai ir kiti daiktai būtų sudėti į maišus, surūšiuoti pagal tipą, dydį ir kam skirta. Ant maišo būtų užrašyta (LT arba EN kalba) minėta informacija + kiekis vienetais. (Pvz. viename maiše: striukės, L dydis, moteriška, 3 vnt.).
Renkame tik naujus arba mažai dėvėtus ir švarius daiktus.
 

KONTAKTINIAI ASMENYS AKMENĖS RAJONE:

jei gaunate informacijos apie atvykstančius ukrainiečius, jų grupes ir jiems reikalinga bet kokia pagalba, skambinkite ir praneškite Mero patarėjai Ingai Vismantienei.

 • Dėl ukrainiečių vaikų ugdymo organizavimo Akmenės rajono darželiuose ir mokyklose: Gražina Karvelienė, mob. +370 694 29 197, el. p. grazina.karveliene@akmene.lt.. Papildoma informacija (UA, LT)
 • Užimtumo tarnyba (Akmenės skyrius): Algis Rudys, tel.+370 700 78587. Atmintinė (UA)
 • Akmenės rajono savivaldybėje dėl psichologinės-emocinės pagalbos teikimo galima kreiptis į koordinatorių, Akmenės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorę Viliją Rumbinienę  tel. +370 61955 274, el. p. ppt@akmene.lt
 • Dėl socialinių paslaugų ir paramos: Alva Bacienė, mob. +370 614 60 616, el. p. alva.baciene@akmene.lt 

 

KONTAKTAI ORGANIZACIJŲ, TEIKIANČIŲ HUMANITARINĘ PAGALBĄ UKRAINIEČIAMS AKMENĖS RAJONE:

 • Tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę“, mob. +370 616 42 239.
 • NVO „Būk su manimi“: Jolita Butkienė mob. +370 616 42 239 arba Almantė Karpienė, mob. +370 604 06 829.

 

AKTUALI INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS:

 

SVEIKATOS PRIEŽIŪRA:

Atmintinė apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Lietuvoje (LT, UA, EN, RU)

Sveikatos priežiūros paslaugas Akmenės rajone teikiančių įstaigų kontaktai:

 • VšĮ Naujosios Akmenės ligoninė, registratūros tel. (8 425) 56 557, priėmimo skyriaus tel. (8 425) 56 574.
 • VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras:

Naujosios Akmenės poliklinika, Žemaitijos g. 6, Naujoji Akmenė, tel. (8 425) 56 651, (8 425) 56 775, 8 615 36 623;

Akmenės poliklinika, Daukanto g. 7, Akmenė, tel. (8 425) 59 271;

Ventos ambulatorija, Ventos g. 28, Venta, tel. (8 425) 39 335.

 

AKTUALI INFORMACIJA ATVYKSTANTIEMS SU GYVŪNAIS:

 • Visą reikiamą informaciją rasite -  LT, UA, EN.

 

INFORMACIJA DĖL BANKO SĄSKAITOS ATSIDARYMO:

Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai.

Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, kredito įstaigos grynųjų Ukrainos grivinų į kitas valiutas nebekeičia. Siekiant išvengti tarpbankinių mokesčių, Ukrainos piliečiams, turintiems sąskaitas Ukrainos bankuose ir jų išduotas mokėjimo korteles, siūloma atsidaryti sąskaitą Lietuvoje veikiančiuose bankuose, persivesti lėšas iš Ukrainos banko sąskaitos į sąskaitą Lietuvoje ir naudotis Lietuvoje išduota mokėjimo kortele.  

 

Kiti aktualūs kontaktai ir nuorodos:

 • Kilus papildomų klausimų, kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val. galima kreiptis į Migracijos departamento karštąją liniją: +370 527 17 112. Taip pat el. paštu info@migracija.gov.lt.
 • Informacijos teikimas apie į Akmenės rajoną atvykstančius ukrainiečius ar jų grupes: +370 645 54 590. Tai padės operatyviau pasirūpinti informacijos ir pagalbos suteikimu.
 • Paskambinus trumpuoju numeriu 1809, kasdien veiks emocinės paramos linija rusų kalba, kurios darbui pasitelkiami savanoriai. O platformoje manodaktaras.lt nemokamai bus prieinamos psichologų bei psichoterapeutų vaizdo konsultacijos suaugusiesiems ir vaikams. (LT, UA, RU)

 • Informacijos teikimas apie asmenis, kurie nepraėjo registracijos procedūrų: berta.didike@migracija.gov.ltnurodant, kokiu adresu ir kokiose patalpose apgyvendinti asmenys, jų vardus ir pavardes.  
 • Migracijos departamentas internete (www.migracija.lt) nuolat atnaujina informaciją apie Ukrainos piliečiams taikomas migracijos procedūras ir atsako į dažniausiai užduodamus klausimus.
 • Aktuali informacija gyventojams dėl civilinės saugos: https://www.lt72.lt/
 • Prireikus skubios policininkų, ugniagesių ar medikų pagalbos skambinti: 112
 • Klubas „Diabeto IQ“ teikia nemokamas diabeto valdymo priemones į Lietuvą atvykusiems nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams (UA, LT, EN). Adresas: Herkaus Manto g. 47, Klaipėda. Tel. Nr. 8 605 03265 (Ina Juotkienė), el. p. ina@dia-iq.lt
 • Jeigu trūksta maisto ir „Maisto banko“ kortelė yra reikalinga, prašome užpildyti registracijos anketą, kurią rasite - www.maistobankas.lt/ukraina/.  Якщо вам не вистачає їжі, і вам потрібна картка “Maisto bankas”, заповніть форму - www.maistobankas.lt/ukraina/.

 • Dėl ukrainiečių pavežėjimo nuo pabėgėlių registracijos punkto, esančio Alytaus kultūros centre, Pramonės g. 1B. Esant poreikiui Akmenės rajono savivaldybės administracija organizuos ukrainiečių pavežėjimą į Akmenės rajoną nuo Alytaus registracijos punkto. Pavežėjimas bus vykdomas visiems, kurie bus užsiregistravę registracijos punkte. Kontaktinis asmuo: Svajūnas Vilkas, mob. +370 686 31 172, el. p. svajunas.vilkas@akmene.lt. Taip pat kviečiame neabejingus gyventojus savanoriškai registruotis dėl pavežėjimo. Tai galite padaryti čia: https://bit.ly/3MiZycy

Atgal