Savanorystė

Savanorystė – ne tik visuomeninė veikla. Tai – būdas tobulėti, pažinti save, įgyti naujų žinių ir  profesinės patirties. Jei tau 14-29 metai, neleisk laiko veltui – savanoriauk kultūros centre, muziejuose, mokyklose, darželiuose, globos namuose, sveikatos priežiūros įstaigose, bibliotekose, regioniniame parke ar kitose, Tau patinkančiose, vietose!

Ilgiau savanoriaujant pasirašoma savanoriškos veiklos sutartis. Savanorį organizacijoje lydi kuratorius, kuris padeda planuoti veiklą, suprasti ir įvertinti patiriamas situacijas.

Savanoriškos veiklos trukmė –  trumpalaikė (iki 3 mėn.), ilgalaikė – ne mažiau kaip 3 mėn. pagal Savivaldybės modelį arba ne mažiau kaip 6 mėn. pagal Nacionalinį modelį.

Apie Savivaldybės jaunimo savanoriškos veiklos modelį informacija čia.

Apie nacionalinį Jaunimo savanoriškos tarnybos modelį informacija čia.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) –  intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (sąrašas čia), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Sėkmingai baigus JST 6 mėn. trukmės savanorystės programą yra įgyjamas pažymėjimas, suteikiantis 0,25 stojamojo balo į pirmosios pakopos studijas.

Akmenės rajono savivaldybėje JST savanorišką veiklą organizuojanti organizacija yra Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“.

Atgal