Naujienos

Viešosios bibliotekos dalyvavimas projekto „Prisijungusi Lietuva“ teminėje akcijoje „Senjorų dienos internete 2019“

Naujienos

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai nuo 2018 metų  aktyviai dalyvauja projekto „Prisijungusi Lietuva: aktyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė visuomenė“ veiklose. Projekto tikslas - padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.  

Spalio 21 – 25 dienomis sėkmingai vyksta teminė akcija „Senjorų dienos internete 2019“, kurios metu Viešojoje bibliotekoje rengiami internetiniai seminarai senjorams -  bibliotekos skaitytojams, lankytojams.

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai. Aptarsime kokia e. recepto nauda Jums? Kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius,  lankytinus objektus ar pramogas, žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalins paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien? Transliacijos metu aptarsime šiuolaikinius, skaitmeninio bendravimo būdus, tendencijas. Dalinsimės patarimais kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai, o transliacijos pabaigoje paskelbsime senjorams skirtą konkursą!

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas. Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiasi žiemos miegui, o Jūsų laukia daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka.  Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis, su Jumis mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržininkavimui? Papasakosime, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Pirmoje internetinėje temoje - Technologijų vitaminai (spalio 21d.),   dalyvavo  Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai.  Buvo aptarta kokia e. recepto nauda,  kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus, technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, „Elektroninė sveikatos istorija pacientų ir gydytojų“  ir t.t.  Moderavo žurnalistas  Henrikas Vaitiekūnas.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasveikino projekte dalyvaujančius Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto klausytojus, senjorus, bibliotekos skaitytojus.

Viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Akmenės krašto foto klubo paroda „Portretai“, kuri eksponuojama Viešosios bibliotekos dr. Eugenijos Meškienės konferencijų salėje. Akmenės krašto foto klubo vadovas Sigitas Kazlauskas, šio klubo nariai pristatė fotografijų parodą. Renginyje dalyvavo Akmenės rajono Socialinių paslaugų namų gyventojai, kurių portretai buvo nutapyti ir eksponuojami. Fotografijose bandyta  atskleisti  šių žmonių esybę. Tai bendras klubo narių darbas.  Visus susirinkusius svečius pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, darbuotojai supažindino su Viešąją biblioteką.

Teksto autorė

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

Atgal
easy read