Skelbimai

Informacija ūkininkams

Prasidėjo svarbiausias žemdirbių visų metų triūso finalinis laikotarpis - javapjūtė. Prisimenant praeitų metų pjūtį, kiek rūpesčių ūkininkams sukėlė išdžiūvę laukai ir dėl to kylantis gaisrų pavojus. Pernai buvo taip sausa, kad ugnis plykstelėjo vos javų kombainai pradėjo pjauti pirmas pradalges.  

Rajone buvo vienas atvejis, kai sudegė kombainas ir nemažas javų laukas. Taip pat pasitaikė keletas smulkių kombainų ir laukų užsiliepsnojimų, kurie laiku panaudojus gaisro gesinimo priemones, buvo užgesinti.  Deja, vienu atveju, kilus gaisrui kombaine nebuvo priešgaisrinių priemonių ir tik laimingo atsitiktinumo dėka ugnis nepadarė daug nuostolių.

Norime priminti, kad javų  kombainuose privaloma turėti ne mažiau kaip 2 gesintuvus, kuriuose yra bent po 4 kg gesinimo medžiagos, taip pat reikia turėti ir nedegaus audinio, patartina – kastuvą, kad gaisrui plintant į pasėlius, būtų galima iškasti apsaugos juostą. Gesintuvai kombaine turi būti tvarkingi, tinkamo galiojimo, lengvai pasiekiamoje vietoje. Rajone yra gerų pavyzdžių, kai ūkininkai neapsiriboja privalomomis gaisro gesinimo priemonėmis. Kombaine turi keturis ir daugiau gesintuvų, smėlio, vandens.  Šiomis priemonėmis, laikantis saugos reikalavimų, kombainų gaisrai užgesinami vietoje, ir ugniagesių pagalbos neprireikia.

Mūsų rajono nemažą dalį kombainų parko sudaro senoki, gerokai padėvėti kombainai. Šiuo atveju būtina atkreipti dėmesį į kombainų techninę būklę: kuro tiekimo ir variklio tepimo sistemų nesandarumus, elektros instaliacijos pažeidimus, dideliais greičiais besisukančių kombaino mechanizmų sureguliavimą, dujų išmetimo sistemos apsaugą.

Ši vasara negaili lietaus, tad šiais metais gaisrų pavojus derliaus nuėmimo metu bus mažesnis. Tačiau atsipalaiduoti negalima, gaisras kartais gali kilti netikėčiausiose vietose bet kuriuo metu.

                         Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija

Atgal